«Боїнги» до Рівного поки не долітають, але рейсів до Туреччини побільшало

Сьогодні у Рівному презентували літню чартерну програму до турецької Анталії від туристичного оператора «TPG» та авіакомпанії «Bravo Airways».

Рейси з Рівненського аеропорту до Туреччини з 5 червня здійснюватимуться двічі на тиждень – щовівторка та щоп’ятниці. Перший літак з Рівного вирушить вже 18 травня.

Нагадаємо, на початку травня з Рівного до Анталії почала літати авіакомпанія «YanAir». Вона виконує рейси щочетверга (наприкінці травня додасться неділя). В свою чергу, «TPG» та «Bravo Airways» два роки тому були першими, хто почав літати з Рівного – влітку до Туреччини, а взимку до Єгипту. Однак щоразу туроператор достроково припиняв чартерні програми з нашого аеропорту через недостатню завантаженість літаків.

Цьогоріч авіаперевізник розраховує, що минулорічні казуси не повторяться і вильоти з Рівного будуть користуватися попитом протягом усього туристичного сезону. Як і раніше, туристів на відпочинок доставлятиме літак «МакДуглас». Анонсовані обласною владою та керівництвом рівненського аеропорту «Боїнги» у Рівному поки не приземлятимуться.

– Як тільки авіакомпанія і спеціальна комісія прийме остаточне рішення, що можна використовувати літаки типу «Боїнг» з рівненського аеропорту, тоді ми будемо розглядати таку можливість. Для нас найголовніше, щоб злітна смуга була «чистою». Двигуни «Боїнга» знаходяться знизу. Оскільки їхня вартість сягає мільйони доларів, ми не хочемо, щоб якийсь камінчик потрапив у двигун і він зламався. Наша комісія приїде в рівненський аеропорт, вивчить можливості злітної смуги. Після цього буде прийнято рішення. Можливо, у цьому році ми зможемо отримати офіційні дозволи використання даного типу літаків, – зазначив генеральний директор авіакомпанії «Bravo Airways» Ігор Логвиненко.

Вже не перший рік точаться розмови про доцільність запровадження регулярних авіарейсів з Рівного до Польщі. Однак є певні перепони, які поки не дозволяють втілити цю ідею. Зокрема, відсутність конкретної домовленості з авіаперевізниками та затягування з прийомом в експлуатацію відремонтованої злітної смуги, яка дозволить приймати ті ж таки «Боїнги».

Генеральний директор авіакомпанії «Bravo Airways» не впевнений і в попиті на такі рейси з боку пасажирів. Мовляв, Рівне знаходиться недалеко від польського кордону і людям зручніше поїхати в сусідню державу автобусом чи автомобілем за дешевшу ціну.

– На сьогоднішній день всі рахують гроші і ніхто не хоче їх втрачати. Ми готові працювати в нуль, але щоб це не було збитково. Як тільки авіакомпанія відчує, що попит є – ми обов’язково спробуємо. Непогану пропозицію надав Люблін, а ось Модлін (Варшава) поки не готовий надати те, що пропонують інші аеропорти Польщі, – додав Ігор Логвиненко.

Туроператор «TPG» розглядає також інші варіанти чартерних програм з рівненського аеропорту. Обласна влада запропонувала столичним гостям варіант із рейсами до міста Даламан (Туреччина). Наголошуючи на зростанні популярності відпочинку на березі Егейського моря серед українських туристів та невисоких цінах у цьому регіоні.

– Ми хочемо подальшого розвитку, хочеться відійти від традиційних напрямків – Єгипту та Туреччини, які завжди популярні. На перспективу ми розглядаємо Кіпр та Грецію. Ці напрямки плануються, в тому числі з Рівного, на майбутнє, – розповіла співвласниця компанії «TPG» Олена Бойко.

Нагадаємо, вильоти з Рівного до Анталії користуються попитом серед білорусів. Третину місць у літаку заповнюють туристи з сусідньої держави. Ця кількість могла б бути ще більшою, однак плачевний стан доріг у північних районах області не сприяє зростання пасажиропотоку.

У турагенстві «TPG» наголошують, що вартість вильоту на відпочинок з Рівного до Туреччини є нижчою від львівських та київських цін. Саме тому з місцевого аеропорту летять відпочивати в тому числі мешканці інших регіонів.

Водночас внутрішні рейси рівненський аеропорт найближчим часом не прийматиме. Адже для цього потрібна державна підтримка, яка дозволить встановити адекватні ціни на перельоти.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ