Понищені бурштинокопачами землі чекають на рекультивацію

Ще у листопаді 2016 року Кабмін ухвалив постанову, якою дозволив державним бурштиновим підприємствам проводити рекультивацію порушених бурштинокопачами земель.

Торік рівненські лісгоспи навіть склали перелік ділянок, які підлягатимуть рекультивації.
Та поки, за словами голови комісії з екологічних питань Рівненської обласної ради Володимира Валявки, на Рівненщині не рекультивовано жодного метра квадратного землі.

– На проведення таких заходів необхідні мільярдні кошти. У нас таких грошей просто немає. Зараз діє постанова Кабміну щодо рекультивації пошкоджених земель, відповідно до якої державні підприємства «Укрбурштин» та «Бурштин України», на територіях яких є порушені бурштинокопачами землі, повинні зробити проект рекультивації та рекультивувати землю за згодою землекористувача. Тобто за згодою Держлісгоспу. Така постанова є, але вона не до кінця працює. Вона була прийнята півтора року тому, однак жодної діяльності не було. Не рекультивовано жодного метра квадратного землі, – розповів депутат.

В Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля з’явилося повідомлення про перші три проекти рекультивації земель, що були порушені у результаті незаконного видобутку бурштину. А саме: біля сіл Клесів та Ясногірка Сарненського району.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ