Через кемеровську пожежу на рівненські ТРЦ чекають перевірки

25 березня в російському місті Кемерово сталася жахлива пожежа в торгово-розважальному центрі, внаслідок якої, за офіційними даними, загинуло 64 людини, в тому числі 41 дитина, ще близько 80 осіб постраждало (за неофіційними близько 300). Після резонансної трагедії в сусідній країні, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести масштабну перевірку вітчизняних торговельних центрів, шкіл, дитсадків та інших закладів щодо необхідних заходів пожежної безпеки.

Головне управління з надзвичайних ситуацій у Рівненській області вже розпочало проводити профілактичні заходи в місцях масового скупчення людей та навчання персоналу задля вчасного реагування на момент можливого виникнення надзвичайних ситуацій.

– Визначена категорія об’єктів по всій області, де в найближчі дні будуть проведені відпрацювання. Це ще не перевірка, а надання профілактичної допомоги суб’єктам господарювання щодо проведення своїх об’єктів в належний стан. Потрібно, щоб відвідувачі почували себе у безпеці. Такі відпрацювання проводяться постійно, оскільки до нас звертаються представники ТРЦ з проханням проведення навчань та тренінгів на місцях, – говорить заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області Олег Панюк.

Рятувальники перевірять системи пожежної безпеки в кінотеатрах та торговельно-розважальних центрах у Рівному, Сарнах, Вараші, Березному, Костополі та Дубно. Всього на Рівненщині налічується близько десяти великих торгово-розважальних центрів та біля 90 звичайних торгових центрів типу супермаркетів. Крім того, вже тривають місячники безпеки в навчальних закладах області, де відбуваються тренінги по евакуації дітей  зі шкіл.

У світлі останніх подій, актуальною є перевірка закладів сімейного відпочинку, де завжди перебуває велика кількість дітей. Персонал таких закладів зобов’язаний слідкувати за вільним доступом до аварійних виходів на момент виникнення небезпечних ситуацій.

– З початку відкриття службою порятунку завжди проводяться перевірки, які ми ініціюємо самі. Виявляємо бажання, щоб фахівці приїхали і вказали на якісь недоліки. У нашому закладі працює система пожежогасіння, оповіщення. Постійно проводяться навчання з персоналом. У нас працюють евакуаційні виходи, вони не захаращені, – додає виконавчий директор парку сімейного відпочинку «Sky Up» Валентина Козійчук.

До слова, масштабних пожеж у торговельно-розважальних закладах Рівненщини не виникало. Рятувальники пригадують лише невелику пожежу в ТРЦ «Екватор», яка виникла в нічний час, коли в приміщенні не було відвідувачів.

– Біля ковзанки робили гамбургери, десь щось забули вимкнути. Було задимлення, виїжджали наші підрозділи. Тоді спрацювала сигналізація, до того ж людей в самому закладі не було. Все пройшло нормально, з мінімальними збитками пожежа була ліквідована. На щастя, інших випадків не було, – розповідає Олег Панюк.

В управлінні надзвичайних ситуацій наголошують, що наявність автоматизованої системи пожежної безпеки не звільняє працівників ТРЦ від знання елементарних правил евакуації та вміння користуватися вогнегасником. Часто трапляється, що люди гинуть не стільки від пожежі, як від штовханини або паніки. Тому навчання персоналу, за словами МНСників – пріоритетне завдання.

– Вони мають знати, як користуватися вогнегасником, а не просто кидати його в надії, що він вибухне і загасить пожежу. Такі випадки в практиці траплялися, – додав заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ