Чорно-білі портрети дітей рівненського фотохудожника відзначили у столиці

На 8-му Міжнародному фотоконкурсі «Планета дітей», що традиційно проводиться Київською організацією Національної спілки фотохудожників України, робота рівненського майстра Олексія Потянка отримала медаль фотосалону. На фото зображений син майстра під час літніх канікул. Загалом на міжнародний фотосалон «Планета дітей» надіслали свої роботи більше сотні фотохудожників з України, Білорусі, Ізраїлю та Ірландії.

За роки роботи маючи близько двох десятків різноманітних нагород, Олексій вперше надіслав свою роботу на фотоконкурс в номінацію «Дитячий портрет». Фото було зроблено ще років 10 тому на плівку і довгий час ніде не виставлялось. Але згодом відцифрувавши його, автор вирішив таки надіслати портрет сина на конкурс. Відтак у 2015 та 2016 роках це фото вже отримувало почесну стрічку Міжнародної фотофедерації. Нині ж робота була відзначена Медаллю фотосалону.

Олексій розповідає, що на фото, яке отримало назву «Літні канікули», зображений його син Антон. Тоді хлопцеві було 12 років і він відпочивав на канікулах на дачі в бабусі. Але дітей в дачному селищі тоді не було, тому вийшов такий трохи сумний портрет: на ньому дитина дивиться через паркан та ніби чекає однолітків, з якими можна було би погратися.

– Тема дитячої фотографії нині менш популярна, ніж інші теми фотоконкурсів, – розповідає Олексій Потянок. – Але не фотографувати дітей – то просто гріх, бо діти, на відміну від дорослих, мають щирі почуття,  відверті емоції та не носять емоційну «маску», як дорослі. Тому дитячий портрет – це завжди цікава, хоч і важка тема!

Крім того, ще одне репортажне фото Олексія Потянка відзначили дипломом ISF в розділі «Репортаж».  На цьому фото – «За склом цікавіше!» – зображений хлопчик, який дивиться на вулицю з вікна пересувного кафе-автобусу. Він забув про свої смаколики та жваво реагує на інших дітей, які граються на вулиці.

Відбір фотоконкурсу пройшли ще три фото –  також портрети сина автора у віці починаючи з 6 до 15-ти років. Ці фото дають можливіть простежити, як час змінює усіх нас – і модель, і самого автора.

Олексій Потянок пояснює, що є керівником фотогуртка, де самі вихованці часом виступають в ролі фотомоделей.  Його син Антон багато років був фотомоделлю та паралельно займався у гуртку. Нині ж юнак і сам займається художньою фотографією і вже посідає призові місця на конкурсах.

Щодо чорно-білої фотографії, то Олексій каже, що намагається дотримуватися традицій старої школи, в яку його колись “втягнули” маститі рівненські майстри.

  • Це стара школа рівненських майстрів, які мене вчили азам фотосправи ще в кінці 90-х років – це Леонід Латті, Сергій Бусленко. Федір Дармокрик та інші. Вважається, якщо прибрати з фото колір – то залишаеться сама сутність композиції як в графічному малюнку. Тому я звик бачити будь-яке фото переважно як чорно-біле, тоді залишається лише графіка, лінії, перспективи, і бачиш саму картинку, – говорить фотомитець.

Незважаючи на те, що сьогодні він паралельно працює і з кольоровою фотографією, все ж залишається вірним цій старій школі, і 80% його фото – це чорно-білі.  Тому і на серйозні міжнародні конкурси здебільшого надсилає саме такі фото – які зберігають свою автентичність і неповторність.

– Всім раджу: частіше фотографуйте своїх близьких, особливо дітей – бо вони швидко ростуть, змінюються зовнішньо та внутрішньо і цей процес гарно фіксує фотокамера! – додає фотохудожник.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ