Дмитро Лазуткін презентував у Рівному свої пульсуючі вірші (ВІДЕО)

Днями у рівненській Книгарні "Є" Дмитро Лазуткін презентував свою нову поетичну збірку "Артерія", яка вийшла у Видавництві Старого Лева. До книжки увійшли нові та давніші тексти, які були дещо змінені автором.

За словами Дмитра Лазуткіна, деякі свої старіші тексти сьогодні він побачив по-новому, тому вирішив дещо змінити чи доробити, представивши їй у новій збірці “Артерія”. Загалом же нова збірка складається із трьох розділів, де поступово розвивається така собі поетична історія ліричного героя – від гостро-соціальних віршів, де ще добре чуються відголоски війни, до чуттєвої інтимної лірики. Третій розділ включає в себе здебільшого верлібри та білі вірші і характеризується повною деконструкцією і абсурдом в деяких епізодах. Втім майже усі тексти дуже ритмічні і сповнені пульсуючої енергії, яка так чи інакше веде героя до позитивних змін.

Дмитро розповів, що ще до виходу книги був запущений новий проект “Артерія”, де разом із музикантом Борисом Севастьяновим, з яким вони познайомилися у зоні АТО, поет “співає” свої вірші. Відтак багато його текстів були покладені на музику і сталі піснями.

Лазуткін зазначає, що деякі його вірші і раніше виконувалися українськими музикантами, наприклад, чимало текстів поклали на музику Kozak System, гурт “Колекція”, але у спільній роботі з Борисом Севастьяновим він відчув, що вони мають звучати саме так.

  • Насправді всі мої попередні музично-поетичні експерименти були бездарними і безнадійними, причому суто через мене. Не знаю, можливо, я не показував, як саме треба співати мої вірші, про що вони і що саме я в них вкладав, але мені завжди вбачалася якась штучність в тому, що було до цього. А з Борисом Севастьяновим у нас вийшло все дуже органічно і щиро, – пояснює Дмитро Лазуткін і додає з посмішкою: – Я думаю, ви ще про нас почуєте.

До слова, саме для того, аби читачеві було легше зрозуміти почуття і думки автора, книжка містить такий елемент як QR-код, за допомогою якого, при скануванні на смартфоні спеціальною програмкою, можна одразу перейти на посилання в Ютубі, де Дмитро Лазуткін сам читає цей вірш.

На відміну від попередньої збірки “Червона книга”, де лейтмотивом була війна, в “Артерії” ця тема посідає відсотків 15-20% – здебільшого перший розділ. Втім, навіть у любовній ліриці можна знайти чимало історій, пов’язаних із війною, наприклад, історія кохання біженки. Дмитро розповів, що працював у Нагородній раді ордену “Народний Герой України”, і  багато образів та метафор у нього народилися саме від спілкування з людьми, яких він побачив там.

Втім, додає поет, говорячи про те, які твори йому писати найлегше і найкраще, “про кохання завжди писати найсолодше”, але для цього потрібно, щоб у душі щось таке робилося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  «Поет без правил» Артем Полежака читав рівнянам “Поему про Петросяна” (ВІДЕО)

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ