До Дня довкілля юні туристи Рівненщини ліквідували чотири сміттєзвалища

Щороку в  третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Раніше ця дата була днем проведення Стокгольмської конференції, яка дала старт екологічній програмі ООН – UNEP (United Nations Environment Programme). Зараз ця програма є головним ідеологом проведення Дня довкілля у всьому світі.

Вже традиційно до Дня довкілля та в підтримку Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом», вихованці Рівненської обласної станції юних туристів активно долучаються до проведення екологічних заходів.

В цьому році вони проводились на заплавах річки Путилівка, поблизу с. Мочулки на території  Ківерцівського  національного природного парку «Цуманська пуща».

Три групи екологічного десанту, а це понад 70 гуртківців (керівники Руслана Євпак, Анна Копил, Микола Михалюк) з 16 по 18 квітня брали активну учать у прибиранні прилеглих до заплав річки територій, розчищанні та маркуванні екологічної стежки, прибирання хмизу. Завдяки злагодженій роботі  колективу парку та гуртківців станції юних туристів  було ліквідовано чотири  сміттєзвалища!

Ще однією важливою складовою стали екологічні інформаційні сторінки, які паралельно проводили нашим гуртківцям працівники національного природного парку. Діти мали змогу поринути у таємничий світ рослин, птахів та тварин, розкрити таємниці роботи орнітологів та лісників, на практиці визначити вік дерев та провести спостереження за гніздуванням пташок і рухом найменших комах. Звісно, нікого не залишили байдужим і надзвичайні пейзажі довкілля.

 – Сьогодні  вже стає зрозуміло, що  сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу  життю людей, тому наша спільна навчально-виховна діяльність має бути спрямована на виховання екологічної культури підростаючого покоління, формування екологічної свідомості, що в майбутньому принесе ефективний і дієвий результат,- підсумовує координатор заходу, завідуюча методичним відділом станції юних туристів Руслана Євпак.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ