Дубенчанам пропонують стати археологами

У понеділок, 6 серпня, в місті Дубно Рівненської області починає працювати археологічна експедиція від «Дубенського археологічного осередку».

У ній зможуть взяти участь усі бажаючі, незалежно від статті та віку. Місцем її проведення буде урочище «Острів Дубовець», розташоване в заплаві річки Ікви.

– Планується дослідження стоянки мисливців кам’яної доби, поселення мідного віку, доби бронзи, ранньозалізного віку та слов’ян. Перлиною острова є нині неіснуючий Підборецький жіночий монастир, заснований князем Василем Острозьким в 1592 р. Одним із завдань експедиції буде виявлення та вивчення решток цього монастиря. Також будуть відбуватись зйомки документального науково-популярного фільму про розкопки. Триватиме експедиція протягом серпня-вересня, – повідомляють організатори.

Волонтерам будуть створенні всі умови для того, щоб попрактикуватися у польових археологічних дослідженнях та розширити свої знання із історії міста Дубна.

Облаштування польового табору, забезпечення інструментами, навчання тонкощам роботи археолога, цікаві розповіді, ситний обід польової кухні забезпечать організатори. А от від учасників необхідно тільки жага до знань, позитивний настрій, бажання плідно попрацювати заради врятування цінної археологічної пам’ятки.

– Ваші знахідки потім будуть експонуватися в Дубенському замку, ви матимете можливість стати героями фільму (за бажанням), а головне – спробуєте себе в якості справжніх археологів, і хтозна, можливо, навіть захочете почати власну наукову кар’єру. Не втрачайте шанс отримати ексклюзивні знання і досвід! Основна мета залучення волонтерів – просвітницька робота. Ми не хочемо використати молодь в якості робочої сили, і вся важка праця буде перекладена на найманих робітників, тому шановні батьки, не бійтесь відпускати дітей, а ще краще приходьте разом з ними.  Запрошуємо також усіх бажаючих просто відвідати місце розкопок. Для груп радо проведемо безплатну екскурсію. Щоб знайти нас, вбивайте в пошукову строку Google координати: 50°24’31.6″N 25°43’50.8″E
Для реєстрації участі в експедиції телефонуйте або пишіть, – записали організатори.

Експедицію організовує Міжрегіональна громадська наукова організація Дебенський археологічний осередок”у співпраці з Державним історико-культурним заповідником м. Дубна в рамках соціального проекту, який фінансується Дубенською міською радою спільно з Британською Радою в Україні, та Плану науково-дослідної роботи ДІКЗ м. Дубна.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ