Із Франції – без грошей, але з допомогою: студенти-волонтери побували у дитячих будинках Рівненщини

У квітні протягом тижня у Рівному перебувала команда волонтерів із Франції, які займаються тим, що допомагають дітям-сиротам в Україні. Особливістю цієї волонтерської групи є те, що вони ніколи не надають допомогу у вигляді грошей. Натомість відвідавши дитячий заклад та на власні очі побачивши потреби установи, надають усе необхідне дітям.

Волонтерська організація «Human’East» є студентською організацією, до якої входять студенти Вищої школи економіки з міста Ліль. Вона була заснована ще у 1987 році, після Чорнобильської катастрофи, з метою надання допомоги українцям, які постраждали після аварії на атомній електростанції, а також на інших територіях. Згодом же «Human’East» націлила свої зусилля на допомозі дітям у будинках-інтернатах та сирітських домах.

Як розповідає президент волонтерської організації «Human’East» Мартен Брюєль, від початку заснування їхньої організації вони налагоджували контакти між різними школами, співпрацюючи з різними студентами по всій Франції.  Починаючи ж із 2008 року вирішили об’єднатися самі і націлитися на Україну, щоб допомагати дітям.

– Ми маємо дві головні мети: популяризувати українську культуру і допомагати дітям з неблагополучним сімей, які знаходяться в дитячих будинках, в сирітських будинках, які віддалені від своїх батьків і позбавлені батьківської опіки та любові, – розповідає Мартен Брюєль. – У Франції ми проводимо багато заходів, присвячених українській культурі, а тут нас цікавить передусім  напрямок благодійності – допомога дітям. Зазвичай ми проводимо 2-3 тижня в Україні, щоб подивитися, яка тут ситуація з дитячими будинками, школами та дитсадками для дітей, які мають проблеми. Для цього відвідуємо лікарні, дитячі будинки, санаторії, сирітські будинки та інші, щоб допомогти їм різними способами, як-от: провести ремонтні роботи, закупити якісь необхідні матеріали, приладдя, які потрібні дітям першочергово.

Перед тим як завітати на Рівненщину, французькі студенти 10 днів провели у Харкові. Там вони, зокрема, націлилися на дітей – переселенців з Донбасу, організувавши акцію «Одна сумка – одна усмішка», а також провели в одному із закладів ремонтні роботи. Ця акція була організована одним із спонсорів, які підтримують «Human’East», і полягала в тому, що було закуплено 200 сумок, наповнених різними необхідними речами для дітей. Половину з них відправили на Донбас, інші отримали діти-переселенці, які проживають у Харкові.

У Рівному група волонтерів з міста Ліль пробула тиждень, відвідавши за цей час дитячі заклади в Костополі, Дубно, Мирогощі, Клевані, Тучині та Олександрії. Оскільки ніхто з французів не говорить українською, з перекладом їм допомагали студенти РДГУ, а також певну допомогу надавали і різні неурядові організації.

26 квітня відбулося підписання міжнародного проекту між французькою організацією Human East та факультетом іноземної філології РДГУ. Мета проекту – покращити умови життя хворих українських дітей, якими опікуються спеціалізовані державні заклади, та встановлювати зв’язок з українськими студентами

Волонтери пояснюють, що ніколи не надають грошової допомоги, а самі купують необхідні матеріали і слідкують, як виконуються відповідні роботи. Так, наприклад у Костополі допомогли з ремонтними роботами школі-інтернату. Іншим закладам просто надавали певні матеріали, щоб покращити комфортні умови перебування дітей у цих закладах, різні канцелярські товари тощо.

Зважаючи на те що волонтери «Human’East» відвідують Рівне вже вдруге, за цей рік, зауважують гості, побачили позитивні зрушення. В першу чергу зауважили, що деякі дитячі будинки в хорошому стані і в них немає такої нагальної потреби, щоб їм допомагати. Покращилися і умови перебування дітей – на думку французів, для цього багато робить як дирекція закладів, так і держава.

Президент волонтерської організації «Human’East» Мартен Брюєль у Рівному

Звичайні на перший погляд студенти, хлопці та дівчата, які обрали для себе волонтерство, розповідають, що у кожного з них була своя мета і причина стати волонтером, але об’єднує усіх спільне бажання допомагати людям, ділитися, підтримувати тих, хто потребує допомоги.

– Перед тим як прийти в організацію, я працював сам, але зрозумів, що є такі організації, завдяки яким я можу більше допомагати людям. Плюс хотів відкрити для себе Східну Європу і відвідати цей регіон, – розповідає Арно Левенер.

Мартен Брюєль, який працює в організації вже два роки і є нинішнім її президентом, говорить, що завжди був зацікавлений такою сферою як гуманізація, допомога людям. Але ще однією причиною стати членом  «Human’East» є конфлікт на Донбасі, про який у Західній Європі сьогодні вже говорять не так багато. За словами хлопця, його це зачепило, і він вирішив теж відвідати Україну, на власні очі побачивши реальну картину. І цей досвід є корисним і потрібним у його професійній діяльності.

– Я зрозуміла, що хочу допомагати людям, які мають більші потреби, ніж я, – зізнається волонтерка Марін Тульмонд. – І взагалі я б хотіла відкрити для себе інший світ, інші країни, дізнатися, як люди живуть тут, дізнатися більше про їхню культуру, традиції, поведінку.

Раніше Марін жила в Румунії, і хоча це ближче до України, ніж Франція, все-таки вона побачила, що в Україні люди живуть трохи по-іншому, хоча свого часу дівчина бачила і в Румунії схожу ситуацію.

Цікаво, що бути волонтерами ці хлопці та дівчата можуть не більше двох років, адже волонтерська діяльність пов’язана з навчанням у школі економіки, під час якого вони можуть брати участь у заходах організації. Після цього у них починається професійне стажування, і волонтерити їм вже не дозволяють. Відтак члени організації постійно міняються: одні закінчують школу, інші приходять їм на зміну.

Студенти також додають, що така волонтерська діяльність є для них не стільки хобі, скільки пов’язана безпосередньо із майбутньою професією – а це менеджмент і бізнес.

– Тому участь у цій організації є хорошим досвідом, який збагачує нас, бо ми їздимо світом і втілюємо в життя різні цікаві проекти, бачимо на власні очі, як правильно організувати проект, що для цього потрібно, які навички, як правильно спілкуватися з людьми, який має бути підхід до організації і реалізації. Все це також пов’язано з менеджментом. З іншого боку, ми відкриваємо для себе іншу культуру, – додає Мартен.

Крім цього, після цих місій, запевняють французи, у них залишається багато позитивних спогадів, і це також впливає на те, щоб встановити міцніші культурні зв’язки між нашими країнами.

Фото зі сторінки Факультету іноземної філології РДГУ у Фейсбук

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ