Креативний джаз, чуттєвий рок та фортепіанна класика для лівої руки – музика Французької весни у Рівному

Цьогорічна «Французька весна» в Рівному цілком може називатися музичною, адже 15-й сезон щорічного фестивалю французької культури приніс до нашого міста найбільше саме музичних заходів. Чотири концерти порадують рівнян протягом квітня, причому це буде вишукана якісна музика на будь-який смак – від року до класики. Звісно, буде і джаз.

Одне із музичних дійств, яке чекає гостей фестивалю “Французька весна” у Рівному – це джазовий концерт «Domergue-Litvinyuk Project», який є яскравим прикладом успішної франко-української співпраці талановитих музикантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному покажуть виставу про останні години життя Сталіна

Як розповів один з організаторів «Французької весни», виконавчий директор Французького інституту в Україні Матьє Арден, це історія випадкової зустрічі музикантів. На фестиваль у Польщі було запрошено двох французьких музикантів Manu Domergue (вокал)  та Jean-Michel Charbonnel (контрабас), де вони зустріли Анастасію Литвинюк, яка грає на фортепіано, та її чоловіка Ігоря Гнидина (барабани, перкусія).

– Ця випадкова зустріч навела їх на думку, що вони створені для того, щоби грати разом. Між ними запанувала атмосфера довіри, і вони вирішили грати музику, яка здебільшого базується на імпровізації. І це гарна ілюстрація франко-української дружби, яка вилилась у конкретний успішний проект. В результаті ми маємо чудовий джаз, який тече, пливе і захоплює вас у свої течії, – зазначає мсьє Арден.

 

Концерт «Domergue-Litvinyuk Project» відбудеться 4 квітня о 19:30 в барі-ресторані «Блюz & Jazz» (вул. 16 липня, 7).

– «Французька весна» створює для рівнян великий подарунок на кшталт якоїсь вишуканої страви, яку ти ніколи не куштував, або книги, яку ти відкриваєш, і вона дає тобі абсолютно нові враження, нові емоції, збагачує тебе і робить  глибшим і насиченішим, – додає арт-директорка джазового клубу «Джем» Олена Шульга. – І власне проект «Domergue-Litvinyuk Project» – це один із таких заходів. Специфіка цієї музики в тому, що публіка не знайома з цими виконавцями. Якщо говорити про джазову публіку Рівного, то вона, наприклад, давно знає Анастасію Литвинюк і Ігоря Гнидина, які не перший рік виступають у нас. Але МануДомерже та Жана-Мішеля Шарбонеля рівненська публіка не знає, тобто єдина можливість познайомитись – зайти на сторінку «Альянс Франсез» або джазового клубу «Джем» і подивитися відео. А тоді ви вже точно захочете прийти на їх концерт! Настільки це чудова колаборація, чуттєва і тонка музика.

А вже 16 квітня о 20:00 у скай-барі «Манхеттен» виступатиме французький гурт «La Mathilde», який складається з 5 музикантів. Це альтернативний рок, де якісні літературні тексти пісень поєднані із потужною музикою, яка закликає до бунту, спонукає рухатись і переживати разом із героями пісень їхні страждання та сильні емоції.

– Це чуттєво, і якщо ви навіть не будете розуміти слова, голос музиканта допоможе вам переживете емоції, до яких закликають ці пісні, – пояснює Матьє Арден.

Класична музика на «Французькій весні» буде представлена на концерті Максима Зеккіні (фортепіано). Це молодий талановитий виконавець, який закінчив консерваторію у Парижі і є лауреатом та переможцем численних міжнародних конкурсів. Але його абсолютною перевагою є те, що він може виконувати твори, написані для лівої руки. Зокрема, у Рівному можна буде почути і побачити у виконанні Максима Зеккіні концертино для лівої руки Моріса Равеля.

Опубліковано джаз-клуб "ДжЕм" 15 березень 2018 р.

Як відомо, під час Першої світової війни було чимало поранених піаністів, в яких було ампутовані праві руки, і зокрема до таких піаністів належав Пауль Вітгенштайн. Саме він першим замовив певним композиторам твори для виконання лівою рукою. На відміну від загальноприйнятої думки, пальці лівої руки дуже потужні і мають неабияку силу.

– Це абсолютно неординарна особистість, – зазначає мсьє Арден. – Тільки він торкається клавіш – магія звуків одразу зачаровує публіку. А крім того, він дуже щедра людина, і грає стільки, скільки б не запрошували його на біс.

Концерт Максима Зеккіні відбудеться 18 квітня о 19:00 у Залі камерної та органної музики.

Ще один джазовий виступ – це концерт Тріо Ремі Паносяна, яке приїде до нас з міста Тулуза. Як відомо, це місто-побратим Києва, і саме Тулуза підтримує приїзд цієї групи до України.

– Це енергійний креативний джаз від тріо молодих людей, яких ми вже запрошували в Україну у 2017 році. Близько півтори тисячі глядачів були тоді на концерті в Маріїнському парку в Києві, де грали Тріо. В минулому році вони також виступали на Alfa Jazz Fest – міжнародному джазовому фестивалі у Львові, що зараз перейменовано у Leopolis Jazz Fest. Успіх був неймовірним, і ми вирішили, що було б неправильним, якби ми не запропонували цю групу іншим містам, – говорить мсьє Арден. – Відтак вони приїдуть до Рівного, де виступатимуть у Залі камерної та органної музики 25 квітня, о 19:00.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ