КУСТ на Рівненщині набуває офіційного статусу – учасники отримають сертифікати про навчання

На Рівненщині триває Всеукраїнський арт-семінар КУСТ, який вже третій рік поспіль збирає цікавих особистостей навколо літературного процесу в регіоні.

Цьогоріч до нас завітали 14 лекторів – письменників, перекладачів, громадських діячів, літераторів, які проводять заняття майже для трьох десятків учасників. Організатором проекту є Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України за підтримки Рівненської ОДА, обласної ради, Національної спілки письменників України та меценатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як збільшити суми на підтримку місцевого книговидання, рівнян вчили письменники з Франківщини

Всеукраїнський арт-семінар КУСТ триватиме з 18 по 22 липня, лекції та зустрічі відбуватимуться в різних локаціях – Рівне, Остріг, Дубно. 21 липня в урочищі Гурби відбудеться одноденний письменницький фест «Гурби-2018». А в неділю, 22 липня, у парку Шевченка на оновленій літній сцені пройде гала-концерт «Поетичний вудсток». Частина лекцій та занять проходитиме у стінах Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який вже третій рік поспіль є офіційним партнером фестивалю.

Як розповідє голова Рівненської спілки письменників Ірина Баковецька, цього року на семінар реєструвалось досить багато людей, відтак організатори змушені були навіть обмежувати кількість учасників.

– Цього року вперше арт-семінар КУСТ набуває офіційного статусу, адже учасники отримають сертифікати про навчання, про те, що вони пройшли курс на тему «Сучасна українська література»  – процес, дія, менеджмент і т.д. І це вже підтвердження, що ви є спеціаліст у даній галузі, що тепер в літературі зелене світло горить саме для вас, – зазначає Ірина Баковецька.

Серед майстрів пера, які навчатимуть молодих літераторів, – постійні і нові учасники семінару Олександр Косенко, директор Одеського будинку творчості письменників; письменник, критик, перекладач, голова Івано-Франківської Національної спілки письменників України Євген Баран; гість із Херсона письменник, художник Анатолій Кичинський; письменниця з Болгарії Анна Багряна; письменник, журналіст, драматург Олександр Гаврош; письменник, начальник відділу культури і туризму Дрогобицької РДА Василь Кузан; письменник, шоумен, перекладач, драматург Олексій Юрін;, письменник, виконавець пісень, заслужений діяч мистецтв Сергій Лазо; модератор, видавець, письменник, перекладач Сергій Пантюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Про відчуття заДИВОвиженості світу, біографію божевілля та «Про100вірші» розповів Сергій Пантюк у Рівному

Один з ідейних натхненників КУСТу, Олександр Косенко, який колись разом із Сергієм Пантюком підказали рівненським літераторам, що в Україні є така літературна освіта і було б дуже добре впровадити на Рівненщині подібний цікавий проект, відзначив розвиток і зростання ролі таких заходів:

– Мені дуже приємно бачити, як ця справа багатіє і набирає обертів. Ірина Баковецька – саме той каталізатор, яка зрушила з місця цю ідею. Але я хочу подякувати і тим людям в обласній владі, які розуміють, що коли є українська культура, є український народ. Всім нам відомі слова Черчиля про роль культури під час війни. І сьогодні ми теж на передньому краї війни – про це не треба забувати, наше слово є чимось важливішим, ніж просто вірші, – зазначив Олександр Косенко. – І як би це пафосно не звучало, ми з вами тут розвиваємо українську культуру, ми є суб’єктами розвитку цієї культури, саме ми, а не хтось звідкись зі столиці,  розвиваємо сьогодні нашу мову, культуру, літературу і несемо за це повну відповідальність.

Олександр Косенко також відзначив позитивну роль таких літературних вишколів, куди люди з’їжджаються обмінятися думками, з’являються нові ідеї, нове бачання, завязуються цікаві творчі стосунки. А відтак щороку ці зустрічі приносять важливий результат.

У свою чергу голова Івано-Франківської Національної спілки письменників України Євген Баран зауважив, що хорошим продовженням цих ініціатив мав би стати щорічний Альманах КУСТу, виданий за результатами семінару. Також видання могло би бути своєрідним об’єднавчим друкованим органом для письменників Рівненщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рівненщина вкотре збирає літтусовку на КУСТ

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ