Мільйони Рівного «пустять за водою»?

Водограй, що розміщений за Кінопалацом «Україна» на Чайчиній алеї, який звели на початку 80-х до 700-річчя Рівного, почали реконструювати ще торік наприкінці літа. Роботи вартістю близько півтора мільйона гривень проводив «Рівнеоблводоканал». Спершу начебто планували завершити до Покрови 2017 року, але коли взялися до роботи, то з’ясували, що його стан значно гірший, ніж думали. Чаша не герметична і пропускає воду, та й труби поіржавіли.

Після реконструкції водограй не тільки привели до ладу, а й оздобили його світломузичними ефектами. Та не довго музика грала: не пройшло і тижня, як фонтан зупинили на ремонт.

 – Просто у фонтан попало дуже багато піску. Тож працівники мало того що почистили фонтан, то ще докупили додаткові фільтри, щоб відфільтровувати цей пісок, щоб він не потрапляв у ті тонкі форсунки. Буде забиватися – ще один фільтр поставимо, зробимо так, щоб він працював. Якийсь час буде притиратися, але все одно він буде красиво працювати. І все-таки 90% рівнян фонтан подобається, і все одно він буде гарний, – запевнив міський голова Рівного Володимир Хомко.

За словами працівників облводоканалу, пошкоджують фонтан і самі рівняни. Бо фактично одразу після відкриття водограю довелося викликати працівників водоканалу. У заповнену водою чашу кілька разів залазили невідомі, які змінювали напрямок подачі води з форсунок. Тож наладчикам у ручному режимі довелося виправляти ситуацію.

– Обладнання іноземне, дороге. По-перше, якщо хтось каже, що може зробити дешевше – дуже прошу: зараз будемо робити фонтан у парку – пропонуйте варіанти. Але це все «ля-ля-ля», ніхто дешевше не зробить. По-друге, навіть якщо і не дешевше, то це наш водоканал: а він заробив копійку – купить вам трубу чи люка поміняє у вашому дворі. Це ж не комерційне підприємство. Він не може ні «відкатарити», ні перевести ті гроші на якісь офшори. Все витрачає тут же, у місті. Заробив – і те, що мали б віддати чужій організації, він витратить на наше місто. Кажу як колишній директор, бо також старався заробити для Водоканалу, – додає міський голова. – Більше скажу, зараз ми потратимо гроші ще й на фонтан у парку, і я навіть не сумніваюся, що більшість рівнян мене підтримають. Я давно на цій посаді і тонко відчуваю інтереси рівнян. Тож не переживайте!

На зауваження рівня про те, що на півтора мільйона гривень можна було б виконати корисніші роботи для суспільства, як-от: розчистити Устю, привести до ладу Басівкутське водосховище чи то залатати шмат дороги, – очільник міста додає:

– Ви знаєте, колись мені одна людина казала: давайте все кинемо і будемо робити дороги, а друга каже: ні, кинемо все і побудуємо садочки. Та запевняю: так місто жити не може. Тут треба будувати і фонтани, і ремонтувати дороги, і будувати садки.

За словами Володимира Хомка, за час своєї каденції він планує щонайменше відремонтувати два фонтани: каскадний фонтан «Дюймовочка», що в парку Шевченка, та центральний на Чайчиній алеї.

– Можна було б центральний зробити першим, але він у нормальному стані, працює. Не такий ефектний, але працює. А в парку інша проблема: там, щоб фонтан наповнити водою, потрібно звідкись воду взяти. Зараз її беруть з поганого місця – від водного інституту. У свій час чомусь так вирішили… Тому зараз облводоканал вирішує, як зробити врізку, щоб взяти воду з іншого місця. А це потягне трішки більше коштів. Скільки саме – поки ніхто не скаже, бо кошторису ще немає, – зауважує мер.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ