«Мототрек» готують до приїзду юних зірок європейського спідвею

Рівне прийме чемпіонат Європи зі спідвею серед юніорів. Змагання на «Мототреці» відбудуться за місяць, 19 травня, але вже зараз на стадіоні встановлюють нові надувні борти, які дозволять прийняти відповідальні міжнародні змагання.

Кошти на необхідне приладдя для безпеки спортсменів виділили з міського бюджету. Нові борти вартували Рівному півтора мільйони гривень. Їх встановленням наразі займається польська фірма.

– Ті борти, які були у власності ТСОУ (власник «Мототреку») вже давно вийшли з належного стану придатності для прийняття офіційних міжнародних змагань. Для того, аби приймати міжнародні офіційні змагання, обов’язково потрібно було закупити нові надувні борти, які мають сертифікат придатності, – розповідає керівник «Клубу вболівальників рівненського спідвею» Сергій Головня.

Вперше надувні борти у світовій практиці були встановлені на початку 2000-их років. Спочатку на гран-прі Кубків Світу, а потім поступово почали встановлюватись на треках різних країн.

Безпека спідвеїстів під час змагань є надзвичайно важливою. В історії рівненського «Мототреку» є трагічний випадок загибелі спортсмена на доріжці. 27 серпня 1984 року під час гонки вищої ліги командного чемпіонату СРСР зі спідвею між командами «Сигнал» (Рівне) та «Башкирія» (Уфа) трагічно загинув рівнянин Олександр Коршаков. На адмінбудівлі рівненського «Мототреку» є пам’ятний знак, який був відкритий у 2010 році в пам’ять цього гонщика.

Термін придатності нових бортів становить 5 років. В подальшому цей термін можна продовжити на 2-3 роки в залежності від того, які роботи будуть виконані по сервісу. Придбання нових надувних бортів було однією з умов, щоб Рівне змогло прийняти півфінал чемпіонату Європи серед юніорів.

Окрім надувних бортів на «Мототреці» будуть встановлені кінетичні борти. Їх облаштують на виходах з віражів в межах 20 метрів. Саме на цих ділянках спортсмени набирають найвищу швидкість.

Шість гонщиків з трьох країн вже підтвердили свою участь у чемпіонаті Європи серед юніорів. Від України в півфіналі цих змагань стартуватимуть Марко Левішин та Дмитро Мостовик. Також свої заявки подали німці та словаки. Згідно регламенту, за три тижні до змагань мають бути подані всі офіційні заявки від федерацій.

А вже 1 травня відбудеться відкриття спідвейного сезону у Рівному. Будуть стартувати спортсмени з Польщі, Фінляндії, Латвії, Німеччини та України. За словами організаторів, найголовнішою зіркою турніру має стати Себастьян Ламек – відомий гонщик, екс-учасник циклу Гран-прі, учасник Кубків світу та переможець польської Екстра-ліги. З українців стартуватимуть Станіслав Мельничук, Віталій Лисак, Андрій Кобрин, Марко Левішин та Дмитро Мостовик. Останніх двох готуватимуть до чемпіонату Європи. Деякі молоді гонщики з інших країн, які стартуватимуть 1 травня, виступлять на чемпіонаті Європи серед юніорів у Рівному 19 травня.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ