Мультиплекс прощається з Рівним не назавжди?

Кілька днів у Рівному не перестають обговорювати чутки про закриття кінотеатру «Ера».

Останні дні чутки про закриття кінотеатру «Ера» у Рівному не на жарт сполошили рівнян. Спочатку з’явилася неофіційна інформація, що кінотеатр закривається і на його місці планують відкрити новий супермаркет або ж звести ще одну висотку. Згодом менеджери мережі «Мультиплекс» підтвердили, що за два тижні Мультиплекс дійсно припиняє свою діяльність у Рівному, адже припиняється дія договору оренди із власником приміщення, що на Гагаріна, 51.

Рівняни обурено кинулися коментувати новину у соцмережах, наголошуючи на тому, що «Ера» була важливим місцем розваг і відпочинку у Рівному, а тепер в обласному центрі залишається лише один кінотеатр –  Кінопалац «Україна», який матиме повну монополію у сфері кінопрокату у місті.

Начальник міського управління культури Тарас Максименко на прохання прокоментувати ситуацію зазначив, що оскільки кінотеатр є приватною власністю, то міська влада не має важелів впливу на власників.

– Наскільки я знаю, це поки що неофіційна інформація і я не впевнений, що в даній ситуації є  доцільність коментувати дії приватних власників. Це бізнес в першу чергу і він має свої закони, сам встановлює правила і регулює ринок, – зазначає Тарас Максименко. –  Я з повагою ставлюся до приватних інвесторів, але якщо таке станеться і кінотеатр дійсно закриється, ми, звісно, змушені будемо реагувати. В першу чергу потрібно передивитися істотні умови договору продажу цього приміщення. Колись це був кінотеатр “Аврора”, який належав до комунальних державних закладів. І якщо умови договору не передбачають зміну цільового призначення, то ми, звичайно, будемо апелювати. Скажімо, у нас вже є подібний досвід – ми вже забрали корпус МЕГУ на Коновальця,1, і наразі будемо робити там дитячий садочок. Хоча, мені би все-таки не хотілося вкладати бюджетні кошти в бюджетний кінотеатр, адже тоді потрібно шукати менеджерів, управлінців, а знайти хороших фахівців на бюджетну зарплату дуже не просто. Це специфічна сфера, тут свої закони. Хоча, звичайно, монополія це теж недобре.

Рівненський кінематографіст і режисер Віктор Булига, засновник Міжнародного кінофестивалю “Місто Мрії” у свою чергу теж прокоментував новину. Адже фестиваль вже кілька років проводився саме в “Ері”.

– Враховуючи збільшення з кожним роком у прокаті українських фільмів, цілком закономірним була б поява в обласному центрі ще одного “великого екрану”. Натомість тепер у кіношному місті залишається лише один кінотеатр – кінопалац “Україна”, – говорить Віктор Булига. – “Ера” (Мультиплекс), яка припиняє діяльність, для багатьох мешканців міста протягом багатьох років була просто “культовим” місцем, тим більше споруда у свій час зводилася спеціально під кінотеатр. З якою ностальгією згадувала про відкриття кінотеатру “Аврора” (перша його назва) володарка “Золотої дзиґи” Алла Загайкевич, адже колись вона жила зовсім поруч з кінотеатром. Саме в його стінах здається зовсім недавно проходило відкриття та закриття 1-го РМКФ “Місто Мрії” у 2016 році, а також усі заходи минулорічного фестивалю Rivne International Film Festival “Dream City”.

Ще у кінці 2017-го керівництву “Мультиплексу” був надісланий договір про оренду “Ери” для проведення 3-го РМКФ “Місто Мрії”, проте він не підписувався, але й разом з тим не відхилявся. І ось нарешті стало зрозуміло, у чому була причина, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці режисер.

Разом із тим Віктор Булига впевнений, що Кінофестиваль незалежно ні від чого у Рівному все ж відбудеться і в даний час до конкурсних Міжнародної та Національної програм продовжують надходити роботи з усього світу та з України. Окрім того, захід підтримало Держкіно України та Рівненська міська Рада, в особі управління культури та туризму.

– Звісно, хотілося б і в цьому році тримати високу планку, про яку у попередні роки відзначали усі гості кінофесту, адже не на всіх навіть міжнародних кінофестивалях покази фільмів відбуваються у форматі DCP, як це було у Рівному. Переконаний, що незважаючи ні на що і в цьому році все пройде на пристойному рівні.

Окрім того, кінематографіст впевнений, що дана ситуація відкриває дорогу у місто іншим мережам кінотеатрів, яких в Україні налічується більше десятка.

У свою чергу голова наглядової ради та співвласник мережі кінотеатрів «Мультиплекс холдинг» Антон Пугач у коментарях під постом Віктора Булиги зазначає, що Мультиплеск з’їжджає з “Ери” через те, що приміщення, яке вони орендували до сих пір, продається і перепрофілюється. А також додає, що швидше за все за 2-3 роки у Рівному з’явиться багатозальний кінотеатр.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ