На Рівненщині новий спалах АЧС

Вчора на свинофермі в селі Городець Володимирецького району зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Про загибель двох свиноматок в господарстві повідомив ветеринарний фельдшер  ДП ДГ «Городецьке».

В той же день група фахівців за участю спеціалістів Володимирецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Володимирецької районної державної лікарні ветеринарної медицини виїхала на свиноферму з метою епізоотичного обстеження та відбору патологічного матеріалу.

При виїзді на місце події стало відомо що в господарстві захворіли дві основні свиноматки, віком 3 роки, білої масті. Ветеринарний фельдшер повідомив, що свиноматки відмовились від корму, клінічних змін на шкірних покривах не було, температура тіла 38,5-38,9 0С, лікування проводилось симптоматичне, а в ніч на  свиноматки загинули.

При розтині трупів встановлено, селезінка збільшена, кровонаповнена, темно-вишневого кольору, легені кровонаповненні, печінка збільшена, кровонаповнена, темно-вишневого кольору, дряблої консистенції.

Цього ж дня спеціалістами ветеринарної медицини було відібрано патологічний матеріал від двох загинувших свиноматок та направлено в Львівську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження на АЧС. В результаті – захворювання підтвердилось.

В господарстві станом на 16 липня наявне одне приміщення, в якому утримається 27 голів свиней різних вікових груп.

Проводиться епізоотичне розслідування з метою визначення можливого джерела занесення  збудника захворювання та переміщення свиней, м’яса, транспортних засобів та інших матеріалів, які могли бути контаміновані.

В неблагополучному пункті проводяться заходи по локалізації та ліквідації африканської чуми свиней відповідно до “Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней” затвердженої Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 р. №111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за №432/30300. Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ