На Рівненщині побоюються, що навесні бурштинокопачі активізуються

Під час наради під керівництвом голови ОДА Олексія Муляренка представники Головного управління Національної поліції в Рівненській області прозвітували про ситуацію з бурштином.

За їх словами, масових випадків незаконного видобутку бурштину на Рівненщині впродовж зими не зафіксовано. Втім, дещо загостреною залишається ситуація у Дубровицькому та Володимирецькому районах, де були конфліктні ситуації з місцевими старателями.

У свою чергу Олексій Муляренко припустив, що навесні бурштинокопачі можуть активізуватися, цьому сприятимуть погодні умови.

Аби призупинити нелегальний видобуток бурштину та зменшити криміногенну напругу в регіоні,у північних районах працюють підрозділи Нацгвардії, оперативний штаб, мобільні групи силовиків. У Володимирецькому районі забезпечене цілодобове патрулювання ліній електропередач Рівненської АЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Понищені бурштинокопачами землі чекають на рекультивацію

В свою чергу представники обласного управління лісового та мисливського господарства доповіли, що працівники лісгоспів закопали понад 1200 метрів незаконно виритих канав бурштинокопачами. Запевняють також, що і в Рівненському природному заповіднику провели аналогічні роботи. Нині там ситуація спокійна.

Підсумовуючи нараду, голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко доручив підготувати звернення до Верховної Ради України та Кабінет Міністрів України про прискорення законодавчого врегулювання питання легалізації видобутку бурштину.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ