На Рівненщині вшанували загиблих на Козацькому редуті

1 липня на Козацькому редуті, що у Дубенському районі, вшанували пам’ять загиблих козаків. На редуті поховано кілька сотень богунців у трьох курганах, один із яких зберігся до наших днів.

Вчора відбулося вшанування пам’яті козаків, що загинули, які полягли прикриваючи відступ війська Богдана Хмельницького після Берестецької битви. Мальовнича місцина на просторому полі між пагорбами, що ведуть до сіл Плоска і Семидуби Дубенського району. На цьому місці, у 1651 році під час визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького відбувся запеклий бій козаків та місцевих селян з польсько-шляхетськими військами.

На початку заходу Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон відправив Божественну літургію в пам’ять про полеглих. Потому відбулася хресна хода до Козацького редуту із покладанням квітів до козацького кургану.

Після цього, розпочалася літературно-музична програма за участю місцевих колективів, письменників і поетів НСПУ та військово-історичної групи «Курінь Печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку». Окрім того для гостей заходу представники місцевих козацьких організацій влаштували історичну реконструкцію бою на Козацькому редуті.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ