На Рівненщині вшанували жертв Малинської трагедії

75 років тому, 13 липня, у селі Малин Млинівського району нацисти заживо спалили близько 800 людей: чехів, українців та поляків. Серед жертв було більше сотні дітей. Аби вшанувати загиблих, щороку у селі проводять поминальні заходи.

Цьогоріч для вшанування жертв Малинської трагедії приїхали Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек та надзвичайний і повноважний посол Радек Матула. Крім того, до Малина завітала і чисельна делегація з Чеської Республіки. Серед них – заступник голови комітету міжнародних відносин, оборони та безпеки Сенату Парламенту ЧР Гассан Мезіан, директор та заступник директора департаменту військових ветеранів Міністерства оборони ЧР. Едуард Стеглік і Павел Куглер, керівники Чехословацького товариства легіонерів.

Біля меморіального комплексу «Малинська трагедія» відбулася православна Літургія. У хвилину мовчання присутні схилили голови в пам’ять про невинно убитих. Потому до пам’ятника поклали вінки та квіти.

Поминальну службу також провели на місцевому чеському цвинтарі.

Надзвичайний та повноважний посол Радек Матула подякував керівникам обласної влади, Острожецької громади та членам Товариства чехів Волині і їхнім друзям за те, що зберігають пам’ять про загиблих у ті дні. Особливо відзначив ОТГ, яка дбає про меморіал та могили на чеському цвинтарі.

Українсько-чеська трагедія – одна з найжахливіших у Другій світовій війні. Таким чином Малин повторив долю Лідіце (Чехія), Красухи (Росія), Хатині (Білорусь), Кортеліси (Волинь) і ще понад 250 українських населених пунктів, жителі яких також загинули у вогні.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ