На Рівненщині змагаються викладачі предметів духовного спрямування

В Національному університеті «Острозька академія» розпочався дводенний ХІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування». Конкурс присвячений 103-й річниці хрещення Руси-України.

Цьогоріч у конкурсі беруть участь 26 учасників із 13 областей України.

До участі запрошувалися вихователі, вчителі, викладачі, які викладають предмети «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство» та інші.

– Приємно, що незважаючи на всі події в державі, тут присутні представники з Донеччини та Луганщини. Я впевнений, що аура закладу, де 200 років моляться Богу, допоможе перейнятися атмосферою дружби, взаємоввічливості та допоможе познайомитися із історією та традиціями закладу, −  зазначив під час промови ректор НА «Острозька академія» Ігор Пасічник.

Освітяни демонструватимуть фрагменти уроку (заняття) або виховного заходу, обговорюватимуть біблійні вірші, писатимуть тести на знання Святого Письма.

– Незважаючи на те, що конкурс сьогодні тринадцятий, але ми знаємо, що багато речей тримається на ентузіазмі та любові. Маю надію, що Міністерство освіти і науки незабаром включить його до своєї програми. Та є ще одна важлива складова – конкурс щорічний і з кожним роком набирає все більше обертів, − зауважив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Варто зазначити, що минулоріч перше місце виборола Яна Пазушко, учитель Миколаївської школи №4 Слов’янського району Донецької Області. Педагог у промові звернула увагу не тільки на майстерність викладання, а й на творчість та духовність.

До відома, на Рівненщині предмети духовно-морального спрямування викладаються у 308 школах, а це 48% від загальної кількості усіх навчальних закладів області, де охоплено близько 30 тисяч учнів.

– Батьки, які в свій час відмовлялися від предметів духовно-морального спрямування, сьогодні борються за своїх дітей, стикаючись з іншими, більш складними викликами, − підсумувала студентський декан гуманітарного факультету НУ «Острозька академія» Естер Матер’ян.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ