Начальник управління освіти розповів про булінг на Рівненщині

У понеділок, 6 серпня, Міністерство юстиції анонсувало старт нової інформаційної кампанії в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» #СтопБулінг, орієнтованої на дітей та їх батьків.  Наскільки явище булінгу актуальне для Рівненщини, розповів начальник управління освіти Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

– Щоб запобігти поширенню цього явища, у нашій області продовжується робота серед шкільних психологів, вчителів. Багато часу приділяється на нарадах. Що до того, чи відсутній булінг на Рівненщині – скажу так: за минулий навчальний рік батьки мені скаржилися двічі (у Здолбунівському та Дубровицькому районах). Говорилося про те, що їх діти стали жертвами булінгу. Однак після перевірок з’ясувалося, що це був не булінг, а інші фактори, які спричинили конфлікт між дітьми. Та безумовно, ми вдячні, що батьки інформують управління про подібні випадки, адже на Рівненщині навчається понад 150 тисяч школярів! – говорить Григорій Таргонський.

За даними дослідження UNICEF, в Україні за 2017 рік 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% – говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище.

За даними доповіді ВООЗ, в 2016 році Україна займала  9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв’язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

У Мін’юсті зауважують, що в рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ