Народний дім – з молотка, а гроші на тролейбуси?

Про борги Народного дому, що на вулиці Петлюри у Рівному, говорять не один місяць. У Рівнераді навіть створили робочу групу, яка має дослідити ситуацію та відшукати шляхи її вирішення. Бо майже через мільйонні борги кілька років тому будівлю відрізали від електропостачання і опалення.

Будівля Народного дому в жахливому стані. Попри те що електропостачання частково відновили, подальших «рятівних» робіт ніхто не проводить. Зрештою, не поспішають і борги погашати. За інформацією міського управління комунальною власністю, у Народному домі є 24 орендарі та 2 суборендарі. 14 з них мають заборгованість за оренду на загальну суму понад 60 тисяч гривень. Борги перед комунальниками перевищують 800 тисяч гривень.

Міський голова Рівного Володимир Хомко припускає, що це питання вирішувати будуть ще довго і, ймовірно, доти, доки Народний дім не розвалиться.

– Я в політичну боротьбу встрявати не хочу, бо тут станеш ворогом народу. Але, на мою думку, партії, які не пройшли у міську раду, не повинні фінансуватися за рахунок бюджету міста. Це мені здається вкрай логічно. Ті, кому рівняни виявили довіру – логічно, що для них ми готові дати якісь преференції. Але є партії, які ні разу не виграли на виборах, ніде нічого не представляли, сидять собі на дурничку і не платять нічого в Народному домі. Моя пропозиція така: продати Народний дім за хороші гроші і використати їх, наприклад, на придбання тролейбусів, – пропонує міський голова. – А партіям, які пройшли у міську раду і по квоті, дати їм кошти, щоб вони могли орендувати приміщення будь-де на час їх каденції. Закінчилася каденція – припинили фінансування. Хочете, то сидіть далі, але за свої гроші. Пройшла інша партія – будь ласка, вам рівняни виявили довіру і ми готові вас фінансувати.

З історії. У Народному домі свого часу концентрувались народні сили, Народний рух, Товариство української мови «Просвіта», дитяча скаутська організація «Пласт» та інші організації національного спрямування. Раритетом цієї установи є решітка з тризубом та перша в Україні меморіальна дошка Симону Петлюрі (автор Олександр Данілов).

У цьому будинку розташувалася редакція відновленої на початку 90-х років історичної газети «Волинь», вихід якої у 1942 році був пов’язаний з іменами Уласа Самчука та Олени Теліги.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ