Назвали терміни, коли на Рівненщині почнуть легально добувати бурштин

На те, щоб отримати дозвільні документи та заключити угоду з підрядником, підприємству знадобиться півтора роки, повідомив виконавчий директор ТзОВ «Технобуд» Олександр Ковальчук.

Планами щодо видобутку бурштину на територіях, які відведені підприємству, він поділився з головою обласної ради Олександром Данильчуком та представниками ЗМІ. А також розповів про потужності підприємства, яке видобуває щебінь на територіях Сарненського району ще із 1949 року.

27 липня сесія обласної ради підтримала проект рішення щодо погодження надання надр у користування ТзОВ «Технобуд» з метою видобування бурштину Північно-Східної частини Федорівської ділянки Клесівського родовища. «За» проголосували 58 обранців. Проект рішення наполегливо просили підтримати представники місцевої громад. Наголошували на тому, що «Технобуд» – соціально орієнтоване підприємство: підтримує місцевий спорт, будує дороги, фінансує соціальні об’єкти. До того ж 40% надходжень до місцевого бюджету складають податки, які платить саме «Технобуд».  За словами депутата обласної ради Миколи Драганчука, це підприємство торік заплатило більше 13 мільйонів податку, на місцях ремонтує дороги, будує стадіон і начебто на 12 гектарах землі закладає будівництво нового житлового комплексу.

До слова, головний профіль підприємства – це видобуток щебеню. Річний обсяг продукції складає 4 млн.тонy. Як стверджує його виконавчий директор Олександр Ковальчук, щоб розпочати видобувати бурштин вони вимушені, дістатися до глибини, на якій залягає будівельна порода.

На підприємстві наголошують, що не зацікавлені у прибутках від видобутку сонячного каменю. Планують залучити підрядника, який і добуватиме, і перероблятиме бурштин. Своїх 50% прибутку обіцяють віддавати на потреби громади Клесова.

Голова обласної ради Олександр Данильчук вкотре наголосив, що рішення обласної ради може стати чи не першим прикладом того, як можна в законний спосіб видобувати бурштин, а прибутки від промислу спрямовувати на розвиток місцевих громад.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ