«Не оберуть – залишаться без пільг і субсидій» – рівнянам радять поквапитися з вибором домоуправителів

Вчора під час засідання виконкому міський голова Рівного Володимир Хомко наголосив, що мешканцям багатоквартирних будинків необхідно якомога швидше вибрати собі управителя або створити ОСББ. Це пов’язано із новим Законом України про «Про житлово-комунальні послуги», який мав вступити у дію з 10 червня 2018 року.

З 10 червня 2018 року мав набути чинності новий Закон України про «Про житлово-комунальні послуги», але оскільки деякі підзаконні акти досі не готові, Кабмін ініціював перенесення термінів окремих положень закону на 2019 рік. Відтак вирішено перенести набуття чинностей статей закону, які стосуються опалення, на 1 травня 2019 року, а обслуговування будинків – на 1 січня 2019 року.

Як пояснив Володимир Хомко, відповідно до нового закону, з 10 червня взагалі щезає послуга з утримання будинку, натомість з’являється послуга управління будинком. Але нестиковки в законодавстві фактично роблять неможливим обрати управлінську компанію, оскільки не виникла послуга з управління в державі. 90% обслуговуються через жеки. Тобто за новим законом, постачальники компослуг формально не матимуть права надавати ці послуги, поки не укладені типові договори, але нові їх варіанти ще не розроблені.

– Не буду вдаватися у велику кількість нормативних документів, але суть в тому, що до 31 грудня цього року ще можна існувати у вигляді жека і можна обслуговувати будинок. З 31 грудня такої послуги не буде, а відтак не можна буде нарахувати пільги і субсидії. Тому до 31 грудня всі повинні обрати собі управлінську компанію, – наголосив Володимир Хомко. – Але якщо раніше по старому закону, який вийшов два роки тому, це могла робити міська влада на свій розсуд, то тепер ми цього зробити не можемо. Це повинні мешканці самі обрати. Але повинні розуміти: не оберуть – залишаться без пільг і субсидій. Будуть проблеми і у нас, і у мешканців.

Очільник міста зазначив, що цю інформацію потрібно якомога ширше донести до рівнян, запропонував навіть зробити і рознести невеличкі пам’ятки по квартирах.

– Бо буде катастрофа, нам треба всім створити управлінські компанії або ОСББ до нового року, більше цей закон переносити вже не будуть, – ще раз наголосив Хомко.

Нагадаємо, новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає нову класифікацію житлово-комунальних послуг, описує три моделі договірних відносин між їхніми виконавцями та споживачами, виводить із тарифів на комунальні послуги витрати на абонентське обслуговування та містить чимало інших новацій.

Втім, оскільки новий закон не стикується з діючими постановами Кабміну, зокрема в питаннях укладення договорів між постачальниками і споживачами послуг, припинення надання компослуг в разі несплати, нарахування пені тощо, а нові постанови ще не готові, вирішено було перенести терміни набуття чинності окремих положень закону.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ