Неплатник аліментів на Рівненщині сплатив 100 тисяч гривень боргу

100 744 гривні боргу по аліментах сплатив мешканець Рівного після набрання чинності Закону № 7277 #ЧужихДітейНеБуває. Чоловік не платив аліменти на утримання свого малолітнього сина з 2014 року.

Відповідно до нового закону щодо боржника винесли постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві полювання та користування зброєю. Після цього чоловік з’явився на виклик до державного виконавця і повідомив, що сплатить заборгованість по аліментах. Згідно розрахунку на кінець лютого вона вже складала 100 744 гривень. На початку березня чоловік повністю сплатив борг.

За словами державного виконавця Рівненського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Олени Анненкової, виконавче провадження про стягнення аліментів на дитину надійшло до відділу у грудні 2017 року:

–  Ще до набрання чинності нового закону щодо боржника були винесені постанови про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи, а також про арешт коштів. Та, мабуть, найбільше вплинула на нього саме постанова про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, адже робота неплатника аліментів пов’язана із поїздками за кордон.

– Закон #ЧужихДітейНеБуває діє. Його прийняття – це лише один із кроків у напрямку захисту прав дитини на достатнє фінансове утримання і щасливе дитинство, – наголошує начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Микола Станіщук. – Міністерство юстиції продовжує працювати у цьому напрямку й надалі. Вже підготовлений черговий пакет законодавчих змін. Серед них, зокрема, збільшення мінімального розміру аліментів на дитину, запровадження автоматичного збільшення розміру аліментів за їх несплату більше ніж протягом року. Ще однією новацією є запровадження норми, за якою діти, так само як і батьки матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя. Разом з тим планується введення і системи мотивації. Батьки, які відповідально ставляться до виховання своїх дітей, матимуть податкові і соціальні пільги.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ