Олег Червонюк – про трудову еміграцію і її наслідки для економіки країни (ВІДЕО)

Проблема трудової еміграції це також і зменшення ринку споживання. В ефірі телеканалу "Еспресо" власник найбільшого текстильного підприємства країни, власник ТМ "GOLDI Льонокомбінат" Олег Червонюк говорить про проблеми трудової еміграції, її наслідки для економіки країни та шляхи налагодження виробництва в Україні.

Трудова еміграція – це не тільки те, що люди виїжджають працювати за кордон, але і така економічна річ, як суттєве зменшення ринку всередині країни.

– Коли люди виїжджають за кордон працювати, вони в тому числі менше споживають в Україні. Якщо, скажімо, виїхало 8-10 млн працездатного населення, людей, які реально здатні заробляти кошти і витрачати їх, то уявіть собі, на яку величезну суму скоротився ринок споживання в Україні, – говорить рівненський промисловець, власник ТМ “GOLDI Льонокомбінат” Олег Червонюк.

– Якщо ситуація не зміниться і так піде і далі, через 5-10 років  у нас не буде навіть і ринку збуту (який, до речі, сьогодні не можуть поділити Захід і Росія, через що, власне, у нас і війна). А це один із головних двигунів розвитку економіки. Ринок скорочується і у нас не буде на чому розвивати свою власну економіку. А якщо у нас не буде свого власного споживача, то знайти споживача за кордоном надзвичайно важко. Нас заводять в тупік, з якого ми не зможемо вийти.

Для цього потрібно створювати робочі місця, які могли би забезпечувати рівень заробітної плати хоча би на 70% як забезпечує Польща. А це в першу чергу – інвестиції в сучасні технології, адже в Україні здебільшого немає того обладнання, яке може забезпечити високий рівень заробітної плати.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ