Органне мистецтво крізь призму американського сприйняття

Завтра 9 липня о 19 годині у рамках міжнародного фестивалю органної музики «Musica Viva ORGANUM» виступить одна з найвидатніших американських органісток Ґейл АРЧЕР.

Ґейл АРЧЕР – видатна американська органістка, що поєднує концертну практику з просвітницькою та педагогічною роботою. Поруч із майстерним володінням органом, вона виступає в ролі хормейстера та лектора, створює цілі цикли тематичних програм. У США з тріумфом пройшли серії органних концертів Ґейл Арчер «Бах: трансцендентний геній», «Американська ідилія», «Російська подорож», «Угорська рапсодія. Франц Ліст», «Орфей Амстердаму. Я. П. Свелінк і його учні», а також – «Органна творчість жінок композиторів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Рівному звучала класика від органно-сімейного дуету (ВІДЕО)

У репертуарі Ґейл Арчер музика від 17 до 21 століття, яку вона з успіхом записує на СD і навіть була номінована до найпочеснішої нагороди у світі музики – премії GRAMMY. Особливе місце в її творчому доробку займає творчість Олів’є Мессіана. Вона записала усі без винятку органні твори композитора, а її програма до 100-ліття з дня народження французького класика була визнана Нью-Йоркським видавництвом “Time Out” як «Найкраща у 2008 році».

Ґейл Арчер неодноразово гастролювала у різних країна Європи, в Польщі, Україні та по цілому Сибіру. У 2017 році її виступ на VII-му Міжнародному фестивалі органної музики «Діапазон» у Львові став кульмінаційною подією.

У своєму виступі 7 серпня 2018 році на ІІІ-му Міжнародному літньому фестивалі Львівської філармонії “Pizzicato e Cantabile” Ґейл Арчер продемонструє крізь призму американського сприйняття стан і розвиток органного мистецтва ХІХ-ХХ ст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Італійські музиканти виконали у Рівному Гімн України на органі

Програма:

Олександр Ґлазунов (1865 – 1936)         Прелюдія та фуга d-moll, op. 98

Цезар Кюї (1835 – 1918) Дві прелюдія g-moll & As-dur

Сергій Ляпунов (1859 – 1924) Пасторальна прелюдія, op. 54

Сергій Слонімський (*1932) Токата

Олександр Шаверзашвілі (1919 – 2003) Прелюдія та фуга

Модест Мусорґський (1839 – 1881) «Ніч на Лисій горі» транскрипція для органа Зіґмунда Шатмарі (2012)

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ