Пенсіонери у Рівному живуть як у катакомбах

Мешканці вулиці Дубенська, 13 БОС у Рівному вже майже місяць змушені жити в під’їздах з перекопаними, наче після бомбардування, підлогами. 22 лютого в старенькому двоповерховому будинку прорвало водопровідну трубу. Три доби у людей не було водопостачання, доки майстри ЖКП «Західне», яке обслуговує будинок, не замінили труби. І хоча одну проблему вдалося вирішити, втім з ремонтом підлоги виникли труднощі.

Оскільки величезна дірка в підлозі проходить через коридори під’їздів та квартири мешканців, люди постійно наражають себе на небезпеку. До того ж у будинку переважно живуть пенсіонери, яким такі побутові умови додають особливого клопоту.

– Начальник ЖКП сказав нам, що у нього таких заявок «море». Я питаю в майстрів, коли в коридорі відремонтуєте? Адже в сусідній квартирі маленька дитина, як тут пройти з коляскою? Моя дружина вже декілька разів тут падала, по чистій випадковості нічого не поламала. В іншому під’їзді ситуація така сама: піднята підлога, сміття навколо. Нічого не робиться. Коли будуть робити – невідомо, – бідкається мешканець будинку Олександр Пушкін.

Люди розповідають, що десятиліттями в будинку не проводилось бодай косметичного ремонту. Вирішити нагальні проблеми мешканців могло б створення власного ОСББ, але пенсіонери не впевнені, що 16 наявних в будинку сімей зможуть потягнути фінансові апетити нового управителя.

В свою чергу, начальник ЖКП «Західне» Микола Тарасюк в коментарі нашому сайту зазначив, що проблема на Дубенській, 13 БОС вирішиться лише тоді, коли люди здадуть гроші.

– Вирішувати проблему поки що не плануємо, тому що всі гроші, які були на цьому будинку, використали для того, щоб поміняти труби. Якщо мешканці назбирають гроші – тоді будемо робити. На сьогоднішній день цей будинок заборгував мені 4,5 тисячі гривень. Заплатять – тоді будемо говорити про ремонт. Ви мені пропонуєте порушити Закон? Взяти гроші з тих будинків, де люди платять нормально і дати на Дубенську, 13 БОС? Люди краще подякували б за заміну труб, а вони ще хочуть, щоб ми ремонт зробили, – обурюється начальник житлово-комунального підприємства.

Як би там не було, мешканці сподіваються, що підлогу в найближчі терміни відремонтують. Кажуть, що спілкуються з головним інженером та майстром ЖКП, які обіцяють вирішити це питання. При цьому, додають, що з начальником «Західного» змістовного діалогу у них не виходить. Мовляв, у Миколи Тарасюка завжди знаходяться важливіші питання.

– Мене цікавить: чи він працює для нас, чи він використовує нас? Коли ми звертаємось до начальника ЖКП, він завжди дуже грубий, не вміє розмовляти з людьми, і вирішити якесь питання дуже тяжко. За що ми платимо гроші? Ми тільки ЗА, щоб об’єднатися з іншими будинками, але щоб був якийсь порядок. А мати справу з жеком, який нічого не робить – дуже тяжко, – пояснює мешканка будинку Ніна Миколаївна.

У ситуації, що склалася на Дубенській, 13 БОС, людям залишається сподіватися лише на поблажливість житлово-комунального підприємства, яке все-таки зможе знайти компроміс і вирішити проблему. Як завше – все впирається у гроші, а пенсія у більшості пенсіонерів зазвичай не передбачає таких серйозних витрат на ремонти. Хіба ж винні люди, яким ледве вистачає грошей на життя-буття, що в їхньому старенькому будинку все дряхліє і зношується? А комунальники хоч і роблять нібито добру справу, та залишають після себе справжні катакомби. Хто відповідальний за це – питання риторичне. Знову замкнуте коло?

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ