Під час травневих свят рівняни складатимуть тест на еко-свідомість

Напередодні травневих свят мешканцям Рівненщини нагадали про небезпеку від спалювання сухої рослинності. В області вже тривалий час спостерігається найвищий рівень пожежної небезпеки, тому лише екологічна свідомість громадян може стати на заваді поширенню пожеж.

Цьогоріч вже встановлено і ліквідовано 17 випадків горіння сухої трави та чагарників. Загальна площа пожеж склала 7 гектарів. Жодного палія виявити та притягнути до відповідальності не вдалося. Максимальні штрафи за спалювання сухої трави сягають всього декілька сотень гривень. При цьому, екосистемі завдається дуже серйозна шкода.

– Горіння не додає чистоти повітрю, натомість підвищує концентрації парникових газів. Якщо це відбувається у весняний період, то існує велика загроза для потомства птахів, їхніх гнізд та більшості тварин, які виводяться в лугах. Вогнем можуть бути знищені унікальні природні комплекси. Колгоспне поле з рядовою рослинністю – це одне, але ж в нас є багато об’єктів природо-заповідного фонду з унікальними рослинами і тваринами. Спалювання не призводить до збільшення родючості грунтів та урожаю. Внаслідок високої температури гинуть бактерії у грунті, які утворюють поживні речовини, – розповідає директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Володимир Захарчук.

У зв’язку з необачністю громадян існує також загроза винекнення пожеж в лісах. Лише минулого року в лісах Рівненщини зафіксували десять пожеж. Тому лісгоспи проводять ряд заходів, аби запобігти можливому поширенню лісових пожеж. Серед нововведень – придбання камер відеоспостереження для контролю за лісовими господарствами. Раніше спостереження вели з пожежних веж.

До слова, провокуючи пожежі в лісах, на громадян чекають штрафи від 80 до 255 гривень. Якщо при цьому будуть завдані збитки лісовому господарству – наступає кримінальна відповідальність. За порушення природоохоронного законодавства штрафи в межах лісів має право накладати лісова охорона.

За словами начальника Рівненського гідрометцентру Богдана Масовця, протягом найближчих днів на Рівненщині очікується найвищий, п’ятий рівень пожежної небезпеки. Цьому сприятимуть високі температурні показники та відсутність опадів. Денна температура повітря сягатиме +27 градусів, вночі буде до +14.

Рятувальники закликають громадян бути максимально уважними під час травневих вихідних, щоб запобігти виникненню пожеж. Після відпочинку на природі не залишати непогашених багать і вогнищ, бути обережними в поводженні з вогнем.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ