Діри, ями та знаки кульковими ручками: чи вистачить 300 мільйонів на дороги Рівненщини (ФОТО)

Днями мешканці Володимирецького району заблокували рух автомобілів на міжнародній трасі. Люди вимагали збудувати дорогу до їх села Степангород. Попри те, що Рівненська ОДА такий метод розкритикувала, а правоохоронці за фактом блокування транспортних комунікацій розпочали досудове розслідування за частиною 1 статті 279 Кримінального кодексу України, ефект від таких заходів все-таки є.

За даними Рівненської ОДА, на будівництво і ремонт доріг місцевого значення Рівненщини спрямують 281 мільйон гривень. І, за попередніми даними, частина коштів має перепасти на ремонт ділянки, на яку нарікають степангородці.

Цікаво, що цих майже 300 мільйонів мають розділити між усіма районами. На місцях мають визначити, які дороги першочергово потребують ремонту. Як це визначатимуть і визначали дотепер – не зрозуміло. Та маємо, що тільки на Дубенщині у цей список увійшло близько трьох десятків доріг. Стан окремих і справді вражає. Бо ж там не те що капітального ремонту, а й ямкового років десять ніхто не бачив.

За даними Служби автомобільних доріг України, дорога через села Микитичі, Пирятин, Мильча, Будераж , цитуємо: «на 90% протяжності потребують щонайменше поточного ремонту. Поточний ремонт окремих ділянок маршруту виконувався у 2002-2004 роках».

Повідомляють, що у 2016-2017 роках на експлуатаційне утримання цих шляхів складали 12-15 тисяч гривень, але «ямковий ремонт практично не виконувався». Давно не проводили заміну і дорожніх знаків, що позначають початок та кінець населеного пункту. Окремі знаки мешканці самі написали кульковими ручками, інша частина – «сліпі». Більше того, коли поночі виїздиш із населених пунктів, то замість позначення «Мильча» висвітлюється «Брищі».

Зрештою, фото говорять самі за себе.

У Службі запевняють, що  відремонтувати дороги і раді б, та з січня 2018 року дороги загального користування місцевого значення перебувають в управлінні Рівненської ОДА, тож вона і має опікуватися їх ремонтом. І діяти САД може тільки в межах виділеного обласною адміністрацією фінансування. Однак, додають, що у першому півріччі дорожні знаки 5.45, та 5.46 («Початок населеного пункту» та «Кінець населеного пункту») замінять.

Втім, після десятилітніх цивілізованих прохань про благо від держави тут неоднозначно ставляться до степангородців, які перекрили міжнародну трасу, аби їх помітили.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ