Рівненські каштани приречені?

У Рівному «захворіли» каштани. Упродовж останніх років листя на цих деревах надто рано жовтіє, скручується й опадає. За словами фахівців, їх поїдає каштанова середземноморська  міль.

Через зміну клімату вона дісталася і України.

– Ця міль є в принципі уже у всіх містах нашої країни. Поступово доходить до сходу. Поки проти неї не винайшли нічого, окрім ін’єкцій, які робляться каштану в стовбур. Та попри те, що однієї ін’єкції вистачає на один-два сезони, вона шкідлива для всієї флори. Ймовірний варіант, що з ін’єктованого дерева бджоли зберуть мед. І таким медом запросто можуть отруїтися люди. Такий варварський метод боротьби – не найкращий із можливих. Його навіть почали використовувати в Україні, однак потім відмовилися, – розповідає начальниця львівського відділу урбаністики комунального підприємства «Інститут розвитку міста» Олександра Сладкова.

За словами чиновниці, є ще радикальніші методи: висадка спеціального сорту каштанів, які є на польських та голландських ринках. Або ж займатися селекцією стійких сортів.

Для довідки:

Міну́юча міль кашта́нова — метелик невідомого походження, шкідник гіркокаштанів. Помічений лише в деяких країнах Європи. Вперше була виявлена в 1985 році в Македонії поблизу озера Охрид, науковий опис виду складено в 1986 році. В даний час цього шкідника зареєстровано в більшості країн Центральної, Східної та Західної Європи. У 2002 році цей шкідник був навіть зафіксований на заході Англії і в північній частині Данії. Поширення каштанової молі йде в межах помірної зони Північної півкулі. Попри те, що спосіб поширення цієї молі повітрям часто приймався як головний, основний чинник експансії все ж, як було встановлено в подальшому, є антропогенний: автомобілі, трейлери, поїзди тощо. З’явилися численні випадки появи молі в місцях, значно віддалених один від одного.

В Україні міль з’явилася в 1998 році на Закарпатті, куди проникла, мабуть, із Угорщини. За десять років заселила практично всю територію України. До Донецька потрапила не пізніше 2007 року. У 2008–2009 роках міль була знайдена в Донецьку, Ясинуватій, Макіївці, Авдіївці, Святогірську, на межі з Луганською обл. (Дронівка) і на узбережжі Азовського моря (Юр’ївка). У парках, скверах і алеях міст центру Донецької області міль поширена на 95-100% дерев.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ