Рівненські ветерани вшанували полеглих у Другій світовій війні земляків

Сьогодні у Рівному відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення. 73 роки тому український народ був одним із тих, хто доклав найбільше зусиль задля перемоги над нацистським ворогом.

Нині у Рівному проживає трохи більше сотні ветеранів Другої світової війни. Частина з них сьогодні завітала до Меморіалу Слави, аби покласти квіти до пам’ятної стели радянським воїнам-визволителям.

Юні рівняни підготували для ветеранів танцювальний номер під назвою «Сили добра». Потому представники міської та обласної влади спільно із ветеранами поклали квіти до Меморіалу.

Віктор Олександрович Аксьонов брав безпосередню участь у Другій світовій війні. Нині чоловіку 92 роки і він, не зважаючи на поважний вік, теж був присутнім на церемонії вшанування.

– Пройшов з побратимами аж до Берліна через інші німецькі міста. Був поранений, лежав у госпіталі в Німеччині. За деякий час повернувся на батьківщину. З моїх побратимів ніхто не дожив до цього часу. Стосовно тих подій, які зараз відбуваються на сході України – я в ту політику не лізу. Все одно від мене нічого не залежить. Але зараз зовсім мало уваги приділяють до тих людей, які пройшли війну. Треба показувати приклад молоді, щоб було нормальне ставлення до таких старих людей, як ми. Я вважаю добре, що в Україні відзначають зараз 8 і 9 травня. Потрібно пам’ятати про перемогу, але не менш важливо згадувати, якою ціною вона далася, – зазначає ветеран.

Не змогли оминути пам’ятну дату і родичі загиблих під час Другої світової війни. Галина Степанівна в юному віці втратила на фронті своїх батьків. Жінка з тремтінням пригадує ті страшні часи, коли важко було знайти шматок хліба.

– Я була дуже маленькою тоді, мої батьки загинули на війні. Ми з братами були у партизанському загоні імені Богуна у Володимирецькому районі. Хоч і зараз час нелегкий, на сході йде війна, але тоді люди були дружнішими. Готові були віддати останнє, допомогти у скрутний час. Хотілося б, що ставлення до ветеранів війни було кращим, щоб більше уваги приділялось. І не лише 9 травня, – додає Галина Степанівна.

Додамо, що сьогодні о 22:30 на військовому меморіалі кладовища «Дубенське» відбудеться патріотично-мистецька акція «Перша хвилина миру».

Пам’ятні заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Рівному продовжаться завтра. Зокрема, з 10-ї ранку на майдані Незалежності діятиме тематична виставка «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо», а об 11:00 на військовому меморіалі кладовище «Дубенське» відбудеться мітинг-реквієм та вшанування подвигу переможців у Другій світовій війні.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ