Рівненський РАЦС отримав нове життя

Сьогодні у Рівному на базі міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану відкрили «Open Space». Новий заклад європейського зразка без черг надаватиме громадянам 12 різних видів юридичних послуг – від реєстрації народження дитини або шлюбу до зміни імені.

На урочисту презентацію «Відкритого простору» до Рівного завітали заступниця Міністра юстиції України Іванна Смачило, а також начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко.

У Рівному відкрили восьмий «Open Space» в Україні. В цьому офісі отримати необхідні послуги зможуть не лише рівняни, а й мешканці області та інших регіонів країни. Серед нововведень – можливість оплатити послуги на місці карткою або через термінал, не витрачаючи час на пошук відділення банку, що значно економить час клієнта. Крім того, вперше у Рівному можна буде замовити апостиль – легалізацію офіційних документів. Раніше для цього необхідно було їхати в Київ.

– Наші громадяни мають відчувати полегшення у користуванні необхідними послугами. Це дуже зручно, коли саме в такому відкритому офісі дуже швидко і якісно можна отримати різні послуги. А саме ті документи, які супроводжують людину все життя – від народження і до смерті. Такий «Відкритий простір» дуже дисциплінує працівників. Вони знають, що їх бачать, вони знаходяться у відкритому приміщенні. Це зручно для громадян, адже незалежно від того, чи вони мешкають у Рівному, чи області, вони можуть замовити і отримати будь-який документ в цьому офісі від 3 до 40 хвилин, – зазначила Іванна Смачило.

Кошти у розмірі близько 200 тисяч гривень на модернізацію приміщення РАЦСу віднайшли в обласному управлінні юстиції. За словами начальника відомства Миколи Станіщука, у стислі терміни вдалося закупити необхідне обладнання та навчити працівників «універсалізму». Разом з нововведеннями планують відійти від радянського минулого та започаткувати європейський підхід діяльності закладу.

«Open Space» працюватиме за принципом Центрів надання адміністративних послуг, коли громадяни у стислі терміни та без черг зможуть отримати необхідний документ. Вже у перший день діяльності закладу «Відкритим простором» скористалися десятки відвідувачів. В офісі розраховують, що за добу вдасться обслуговувати близько 80 клієнтів.

– Досвід показує, якщо людина один раз скористалася послугами в такому закладі, вона приходитиме сюди знову і знову. В місті Києві «Open Space» скористалося 15 тисяч осіб. Люди знають, що є місце, де можна швидко і ефективно отримати потрібну послугу, – говорить начальник Київського управління юстиції Станіслав Куценко.

Після впровадження «Open Space» у всіх обласних центрах України, у Мін’юсті планують поступово відкривати такі заклади в районних центрах та ОТГ. Однак додають, що для початку потрібно мати необхідні ресурси та можливості на місцях, аби «Відкриті простори» втілювати в життя.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ