Рівненський «Верес» гідно програв «Шахтарю»

Напередодні Великодня рівненський «Верес» у Львові зустрівся з донецьким «Шахтарем». Підопічні Пауло Фонсеки навесні набрали «крейсерський» хід, тріумфально перемагаючи усіх своїх суперників в УПЛ. В свою чергу, «Верес» у трьох матчах поспіль не зміг забити жодного гола.

Забігаючи наперед зазначимо, що безгольова серія рівнян продовжилася. Тим не менше, номінальні господарі «Львів Арени» не осоромилися перед рідними вболівальниками, майже до останніх хвилин претендуючи на позитивний результат у зустрічі з «гірниками».

Керівництво «Вереса» пішло назустріч рівненським вболівальникам, організувавши для фанатів спеціальні автобуси до львівського стадіону. В результаті на арені зібралося близько трьох тисяч глядачів.

На початку поєдинку м’яч під свій контроль очікувано взяли гравці «Шахтаря». Однак при першій ліпшій нагоді рівняни намагалися відповідати своїми контратаками. Переважна частина з них формувалася на лівому фланзі, де грав Западня. Активно пропонували себе Куліш та Степанюк, втім по-справжньому небезпечних моментів бракувало.

Натомість донеччани на 16-ій хвилині могли відкрити рахунок після удару Ярослава Ракицького з-за меж штрафного майданчику. Ворота Бандури врятувала стійка. Тиск гостей поступово наростав і це вилилось у перший гол в матчі. Взяттю воріт передувала непогана атака «Вереса», яка, щоправда, обернулася стрімкою контратакою «гірників». Фред розкішною передачею відправив в забіг Тайсона – бразилець впевнено переграв голкіпера рівнян.

Гості не зупинилися та продовжили нагнітати біля воріт Олександра Бандури. Ісмаілі «розрізав» оборону рівнян пасом на Дентіньйо. Надійно зіграв Борзенко, який у відчайдушному підкаті переправив м’яча на кутовий. За декілька хвилин голкіпер «Вереса» витягнув м’яч з під поперечини після удару Алана Патріка.

На початку другого тайму почала з’являтися небезпека і біля воріт Андрія Пятова. Руслан Степанюк виходив сам на сам з голкіпером донеччан, але не зміг переграти Пятова. Ще один момент Руслан мав в середині тайму, але перекидаючи воротаря, пробив повз. Сповнений спортивної злості нападник рівнян втретє випробував на міцність голкіпера «гірників», але і на цей раз Пятов зіграв надійно.

Невдовзі зіграло старе футбольне правило «Не забиваєш ти – забивають тобі». Після подачі кутового Куліш залишив Хочолаву і захисник «Шахтаря» забив свій перший гол за клуб. За декілька хвилин рівняни могли відквитати один м’яч, але після пострілу Артура Западні ворота донеччан врятував Ракицький. Матч завершився перемогою «Шахтаря» з рахунком 2:0.

Наставник «Вереса» Юрій Свірков після поєдинку розповів, що його команда була готовою до атак «Шахтаря» та непогано з ними справлялася.

– Те, до чого готувалися, те і було. Ми чудово відіграли в обороні. Створили чимало ситуацій, коли перехоплювали м’яч, проводили швидкі атаки. На жаль, ми ці атаки не завершили. Зрештою, одна з таких наших атак завершилася провалом і голом у наші ворота. А потім ще пропустили після стандарту, – додав Свірков.

Головний тренер «Шахтаря» Пауло Фонсека дорікнув на стан газону львівського стадіону, який завадив футболістам показати свій найкращий рівень.

– Дуже складна гра. Стан поля бажає кращого. Це ускладнило нашу гру, тому ми багато втрачали м’ячів, дозволяли супернику йти в контратаку. З іншого боку – ми забили свої моменти, все контролювали. Складною гра була як через стан поля, так і через якості суперника, – зазначив португалець.

Після чергового туру Прем’єр-ліги рівненський «Верес» залишився на 5 сходинці турнірної таблиці, маючи в своєму активі 33 очки. Востаннє команда Свіркова перемагала більше місяця тому, коли була обіграна «Сталь». Наступний матч «Верес» проведе в суботу, 14 квітня, у Маріуполі проти однойменного клубу. Рівняни та азовці є прямими конкурентами в боротьбі за місце у єврокубках на наступний сезон.