Рівненську АЕС перевіряли міжнародні експерти

Фахівці Великобританії, Китаю та України інспектували Рівненську АЕС. Представники Ядерного страхового пулу (ЯСП), які вже вчетверте відвідують Рівненщину, підтвердили безпечність Рівненської АЕС.

На Рівненській АЕС відбулась міжнародна страхова інспекція за участю фахівців Ядерного страхового пулу (ЯСП). Попередні візити ЯСП на РАЕС були в 2004, 2008 та 2013 роках. Подібні інспекції  відбуваються один раз на 4-5 років. Метою є виявлення страхових ядерних ризиків, що впливають на безпеку АЕС та надання страховим компаніям повної картини про роботу АЕС, рівень кваліфікації її працівників та оцінку усіх можливих ризиків.

– Найбільш примітним є те, що на РАЕС виконуються заходи Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. Ми знаємо, що виконання заходів КзПБ планувалося до 2018 року, проте у зв’язку із обмеженим фінансування зі сторони уряду, термін їх реалізації продовжено до 2020 року. Разом із цим ці заходи обов’язково необхідно реалізувати у встановлений термін, – наголосила головний інспектор ЯСП Валері Мартел.

Експерти ЯСП також відзначили високий рівень культури ядерної безпеки на Рівненській АЕС, оснащення  та підготовку персоналу 2-го Державного пожежно-рятувального загону з охорони РАЕС, системи протиаварійного захисту. За словами експерту китайського ЯСП Ана Дзиньтао, з моменту проведення попередньої перевірки було реалізовано усі надані рекомендації та впроваджено чимало новацій.

За створення автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС), яка є унікальною в Україні та однією з кращих комплексів подібного призначення у світовій практиці, Рівненська АЕС визнана гідною звання «Лідер паливно-енергетичного комплексу України 2006 року» у номінації «Природоохоронний об’єкт».

Впродовж тижня фахівці Ядерного страхового пулу сформують звіт перевірки, на основі якого розроблятиметься план дій та, за необхідністю, рекомендації щодо його реалізації.

Повний звіт буде підготовлено впродовж трьох місяців.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ