Рівнян запрошують відсвяткувати День тигра

Щороку 29 липня в усьому світі відзначається Міжнародний день тигра (International Tiger Day).

29 липня Рівненський зоопарк святкуватиме Міжнародний день тигра. О 12:00 рівнян та гостей міста,  а також їх маленьких діток запрошують взяти участь у тематичній екскурсії «Найближчі друзі амурського тигра». Під час заходу учасники навчаться робити іграшки для смугастиків, візьмуть участь у показовій годівлі, а на діток чекають рухливі ігри та цікаві конкурси з призами.

Виникло це свято зовсім недавно, у 2010 році у Санкт-Петербурзі під час проведення Міжнародного форуму «Тигровий саміт». У рамках цього масштабного заходу, присвяченого головним чином обговоренню та пошуку рішень проблем знищення популяцій диких тигрів, було визначено цю знаменну дату, а також привласнення їй статусу офіційного свята. Ініціаторами заснування цього свята виступили держави на територіях яких ще живуть тигри. В ході заходу також була розроблена та прийнята програма відновлення популяції тигрів, розрахована на 2010-2022 роки. На жаль, в дикій природі збереглося всього не більше 5 тисяч особин, і це число продовжує постійно зменшуватись. І сьогодні тигри знаходяться під загрозою зникнення.

У різних країнах Міжнародний день тигра відзначають по-різному, але найбільш поширений варіант – це частування тварин у зоопарках посиленим пайком. Ну, а їхні побратими, що живуть у дикій природі, отримують шанс не зникнути зовсім з лиця Землі завдяки зусиллям міжнародного об’єднання Global Tiger Initiative.

Цікаві факти про тигрів

Величні дикі тигри мають ряд відмінностей від своїх домашніх побратимів, а також дивовижних особливостей.

  • У сутінках тигри бачать просто чудово. А в темряві зір тигра в 6 разів кращий за людський.
  • Очі тигра мають круглі зіниці, на відміну від домашніх кішок, у яких зіниці у формі щілини. Це пов’язано з тим, що домашні кішки полюють вночі, а тигри – в сутінках – вранці та увечері.
  • Джерелом інформації про собі подібних для тигра служить сеча. Саме ця рідина, що є продуктом переробки їжі та води, повідомляє «котам» про такі факти, як вік, стать, та репродуктивну готовність іншої особини. За допомогою власної сечі тигр зазначає межі своєї території – для цього він мітить нею дерева та кущі. До речі, запах тигрової сечі не дуже відштовхуючий, нагадує аромат олії після смаження попкорну.

  • Тигри-самці – справжні «джентльмени»! Їм навіть на думку не спадає першому налетіти на вбиту під час полювання здобич, якщо на обід чекають самиці чи дитинчата.
  • Смугастим тигр залишається навіть у тому випадку, якщо його поголити. Візерунки ніби відбиваються на шкірі тварини. Ще один цікавий факт, що стосується тигрячих смужок: ті, що розташовані на лобі, дуже нагадують за формою китайський ієрогліф «короля».
  • Тигри – дивовижні тварини. Вони здатні обдурити жертву, наслідуючи голосам інших мешканців лісу та савани. А також тигри можуть відтворювати потомство з іншими дикими великими кішками.
Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ