У Рівному показали «Аеропорт», увічнений у полотнах Олега Дробоцького

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт 21-річного львівського художника Олега Дробоцького під назвою «Аеропорт». На полотнах автор відтворив буремні події захисту Донецького аеропорту. Роботи у чорно-білому кольорі виконані за мотивами фотографій автора роману «Аеропорт» Сергія Лойка, з яким молодий художник знайомий особисто.

До Рівного Олег Дробоцький привіз 25 із 33 картин. Інша частина робіт автора подорожує Україною з благодійними виставками по збору коштів для Українського добровольчого корпусу. Над цією темою художник почав працювати у 2016 році, попередньо отримавши дозвіл від автора фотографій Сергія Лойка. Митець розповідає, що деякі роботи виконав за два-три підходи, однак були й такі, над якими працював по декілька місяців.

– Перш за все хочу подякувати Сергію Лойку, за те, що дав дозвіл використовувати свої фотоматеріали для створення цієї серії робіт. Велику подяку висловлюю всім тим, хто захищав і захищають кордони України. Ця тема є незавершеною і я хочу її розвивати надалі, показати людям серйозність цієї ситуації. Хочу цими роботами зменшити кількість байдужих до війни людей, пробудити емоції та почуття, – зазначив Олег Дробоцький.

На презентацію виставки завітали учасники боїв за Донецький аеропорт – Федір Мисюра та Андрій Ліснічук. Перший нині займає посаду начальника управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА, а інший є командиром батальйону управління патрульної поліції Рівного. Картини Олега Дробоцького справили на «кіборгів» неабияке враження. Адже вони дозволяють повернутися в січень 2015-го року, коли на бетонних руїнах аеропорту велися найзапекліші бої.

– Олег передає те хвилювання, яке було в момент останніх днів оборони Донецького аеропорту, коли вся країна завмерла – що ж буде далі. Серед робіт є такі, які мене особисто найбільше проймають. Тут зображений стіл, на якому Герой України посмертно Ігор Зінич з позивним «Псих» надавав першу медичну допомогу. Він казав, що все буде добре, хоча, напевне, й сам не надіявся на те. В кожного в цій війні була своя мета. Я не зробив надвеликого, я не знищив цілий підрозділ найманців, але своїм прикладом я показав, що якщо є один-два відсотки шансу на життя – за нього треба боротися, – розповів учасник боїв за Донецький аеропорт Федір Мисюра.

242 дні українські військові утримували Донецький аеропорт. «Кіборги» трималися до останнього, аж поки не звалилися останні бетонні опори конструкцій терміналу. Для багатьох цей подвиг став сучасним прикладом незламності духу українських військовослужбовців, які впевнено тримали рубіж у протистоянні з бойовиками.

– Саме таке мистецтво, яке змушує задуматись і згадати, відчути те, що відчував солдат на полі бою, воно зараз є найбільш актуальним в нашій державі, яка тільки вчиться думати. Картини передають фактаж, обстановку, якоюсь мірою хвилювання на обличчях бійців. Для мене війна – це не тільки випробування, це також ті думки, які виникають в голові солдата. Вони не завжди можуть бути патріотичні, не завжди можуть передаватися вигуками «Слава Україні» чи бути співзвучними з вказівками командира. Коли боєць звертається до тебе з питанням, як він буде смакувати хліб, вирощений на полі, в якому лежать українські солдати – тоді ти задумуєшся над багатьма причинами. І він має право на такі питання, тому що знаходиться в тому ж місці, що й ти, – говорить Андрій Ліснічук.

Виставку в краєзнавчому музеї організувала лікар з Мізоча Іванна Єрейська. Жінка познайомилася з Олегом Дробоцьким восени минулого року і запропонувала художнику презентувати свої роботи рівнянам. Іванна припускає, що люди звикли до війни та звісток про втрати, які майже щодня приходять з фронту. А подібні виставки та зустрічі освіжають в пам’яті криваві моменти за участі наших солдат та нагадують, якою ціною були здобуті перемоги на Сході.

Виставка «Аеропорт» Олега Дробоцького експонуватиметься у Рівненському обласному краєзнавчому музеї до 12 серпня, після чого переїде в Луцьк.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ