Рівняни дали «червону картку» Кремлю

У п'ятницю, 1 червня, рівняни вийшли на майдан Незалежності у центрі міста на глобальну акцію підтримки українського політв'язня Олега Сенцова під гаслом «#SaveOlegSentsov». Активісти зачитали звернення до президента Російської Федерації, у «вільний мікрофон» висловлювали свою позицію щодо політики Росії, а ще виставили «червону картку»  Путіну.

Небайдужі до долі політв’язня Олега Сенцова вийшли на акції протесту також в Австралії, США, Німеччині, Грузії, Ізраїлі, Франції, Об’єднаних Арабських Еміратах, Кувейті, Канаді, Португалії, Великобританії, Греції, Австрії, Чехії, Швеції, Швейцарії, Естонії, Литві, Латвії, Італії та Бельгії. У Москві влада не погодила акцію в центрі міста, тому організатори вирішили проводити поодинокі пікети. У пікетах в Пітері брали участь близько двох десятків активістів на Невському проспекті. Вони вийшли з плакатами, українським прапором і «червоною карткою», показуючи останню російській владі. Одного протестуючого вже затримали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівне долучилося до акції в підтримку Сенцова (ФОТОФАКТ)

Загалом, за приблизними підрахунками організаторів, люди вийшли протестувати на вулиці 71 міста в усьому світі. Рівне було в їх числі. І хоча у нас акція не була велелюдною, проте із символічною «червоною карткою» Кремлю. Власне акцію організували не тільки задля підтримки Сенцова, а й інших політичних в’язнів Російської Федерації, де лише українців – близько сімдесяти. Серед них і уродженець Рівненщини Микола Карпюк (у березні 2014 року затриманий при в’їзді до Росії, де утримується під вартою за сфабрикованими звинуваченнями у злочинах проти федеральних військ, скоєних у ході першої чеченської війни. У травні 2016 року засуджений до 22,5 років ув’язнення. Російська правозахисна організація «Меморіал» визнала Миколу Карпюка разом зі Станіславом Клихом політв’язнями).

Люди тримали в руках плакати FreeSentsov та закликали бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, що відбудеться незабаром в Росії. На рівненському майдані рівняни свистали у блакитні та жовті свитки. А ще підготували  Кремлю «червону картку». На ній кожен охочий міг написати щось від себе.

Також учасники акції зачитали звернення, яке того дня звучало в різних країнах світу різними мовами.

«Ми не маємо права допустити його (Олега Сенцова – ред.) загибелі. Ми закликаємо лідерів різних країн світу підтримати наші вимоги. До Російської Федерації: звільнити Олега Сенцова та усіх людей, позбавлених волі за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму.

До країн Великої Сімки: винести до обговорення під час великого саміту в Канаді питання звільнення Олега Сенцова та усіх людей, позбавлених волі за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму; ініціювати окремий перемовний процес між Росією та Україною щодо їх звільнення та виступити посередниками у таких перемовинах.

До лідерів різних країн світу: піднімати питання стану прав людини, політв’язнів Росії та окупованого Криму під час усіх заходів за участі офіційних представників Російської Федерації, зокрема під час заходів навколо Чемпіонату світу з футболу 2018.

До України: створити пост спецпредставника з прав громадян України, позбавлених волі за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму. Ми також звертаємося до громадянського суспільства у різних країнах світу: нам потрібна ваша підтримка та солідарність напередодні одного із найочікуваніших в Російській Федерації спортивних змагань. У всьому світі має звучати: «На Чемпіонаті світу з футболу в Росії я вболіваю за політв’язнів».

– Ми підготували списки політичних в’язнів. Це 67 наших громадян, серед них є наш Микола Карпюк. Є і ті політв’язні, які почали голодування разом із Олегом Сенцовим, – розповіла рівнянка Тетяна Гонтар.

Один за другим рівняни підходили до вільного мікрофону та висловлювали своє зневажливе ставлення до Кремля.

А доки Україна та світ проводять акції заради визволення Сенцова, здоров’я режисера у в’язниці суттєво погіршується.

Сестра режисера Наталія Каплан в одному з інтерв’ю розповіла: «Стан здоров’я у Олега поганий, чотири роки таборів дають про себе знати. Він втрачає зуби, втрачає волосся, плюс голодування і все це при проблемі зі здоров’ям, у нього проблеми із серцем і суглобами…».

Довідка: 42-річний Олег Сенцов – український кінорежисер, письменник. Весною 2014 року після приєднання Криму до Російської Федерації був затриманий російськими правоохоронними органами в Криму за підозру в тероризмі. В серпні 2015 року засуджений до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Сенцов не визнав себе винним і назвав справу політично сфабрикованою. 16 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною його вимогою є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях.

28 травня він погодився на підтримуючу терапію.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ