«Секта» чи товариство за інтересами? Відомий рівнянин – про «Коло слухачів»

Сьогодні рівненські ЗМІ активно почали поширювати інформацію про існування у місті організації з ознаками секти. З приводу діяльності цього угрупування скликали прес-конференцію, серед учасників якої - потерпілі, колишні учасники «Кола слухачів», їх родичі та адвокати.

Один із учасників конференції «Шахрайські схеми діючої в Рівному організації, яка має ознаки секти»  повідомив, що членами цієї організації є відомі у Рівному та за його межами люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному заявили про існування організації з ознаками секти (ВІДЕО)

Серед ймовірних членів, за словами доповідача, є і авторитетний український дослідник історії слов’ян Валентин Дем’янов. Сам науковець не відмовляється, що є членом організації, яка себе називає «Коло слухачів», проте запевняє: це ніяка не «секта», а такий собі клуб за інтересами.

– Дане «Коло» є товариством охорони пам’ятників історії та культури України у Рівненській області. Товариство займається відтворенням українських традицій, давніх українських вірувань. Його учасники – це люди, які не байдужі до української позиції. Це видно хоча б із того, що цього місяця вийшов фільм «Лукаве людобуйство». Це і є презентаційна картка того товариства, – розповідає Дем’янов.

Дослідник також додає, що цей фільм знятий за кошти тих людей, які входять до товариства. І ніхто нічого нікого не змушує робити. Все робиться по душі і волі.

– Цим особисто я займаюся вже 30 років. А те, що серед членів товариства виявилися люди, які сімейні справи та розборки поставили вище будь-чого і тим самим кидають тінь на товариство і плюють на нього, це мене вкрай здивувало, – обурюється Валентин Дем’янов.

За його ж словами, зустрічі товариства і справді відбувалися у рівненській поліклініці №2. А от те, що такий собі Петро Степанович Опанасюк проголосив себе сином божим у четвертій реінкарнації, як стверджували учасники прес-конференції, чоловік заперечує:

 – Петро Степанович ніколи такого не говорив. Те, що він має енергетичні здібності, намагається людям допомогти, – це так. Він просто член організації. Він справді використовує спеціальну рамку. Мало того, таку рамку використовую і я. Це давні українські традиції, – розповідає науковець.

Проте принцип дії рамки Дем’янов показати відмовився:

– Нащо воно вам? Розумієте, людина молиться, людина налаштовується, оприділяє певні речі. Між іншим, такими рамками всі геологи шукають мережі, корисні копалини, воду і так далі…

Фахівець розповідає, що такі рамки використовували і досліджуючи підземелля Рівного.

Також Дем’янов не заперечує того факту, що члени організації давали кошти на її існування:

– Це добровільні пожертви. Ніхто нічого нікого не заставляв.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ