Сергій Пантюк навчатиме молодих поетів Рівненщини видавати свої збірки

Український поет, прозаїк, видавець та громадський діяч Сергій Пантюк завітав до Рівного у рамках проведення Всеукраїнського арт-семінару КУСТ, який проходить на Рівненщині з 18 по 22 липня. Також письменник поділився своїми враженнями від літературної сцени рок-фестивалю «Тарас Бульба», в якому днями теж взяв участь.

– Якщо минулого року, я так розумію, це було ще трохи худенько, то цього разу це була повноцінна літературна сцена. Приїхало багато цікавих людей, з різних регіонів України – було багато харків’ян, кияни, Черкаси. Позитив у тому, що переважно це були автори першого рівня. Звичайно, виникали періодично якісь «крові-любові», але, зрозуміло, без цього теж ніяк не можна, місцеві автори-початківці теж мають бути представлені. Але загалом, скажімо, це вже такі автори як Сергій Жадан, Євгенія Чуприна, Олексій Юрін, Борис Севастьянов, Олекса Бик – це люди, які зараз на слуху, яких читають, слухають і т.д., – відзначив Сергій Пантюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як Сергій Пантюк у Рівному розважав дітей скоромовками (ВІДЕО)

Щодо КУСТу, в якому Сергій Пантюк бере участь вже втретє, то письменник підготував для молодих літераторів чимало практичних порад – від того, як шукати якісні рими, до того, як підготувати поетичну збірку до друку.

– Це будуть загальні та індивідуальні заняття. Наприклад, інколи людина має якийсь літературний хист, але не має фаховості в тому плані, що думає, що треба писати так, як писали класики, – розповідає пан Сергій. – Тому я працюю дуже в широкому діапазоні по текстах – від роботи з законами версифікації (віршування), вмінням творити образи, роботи з римами до побудови речення, якихось зображальних засобів. У прозі це також різні описи, портрети, відчуття. Тобто це все пояснюється на конкретному прикладі, коли ти бачиш, що тобі пропонують, бачиш їхні вади і від того вже танцюєш.

Крім того, люди, які готують до випуску збірку віршів, побачать по суті відкрите редагування, тобто я як фаховий редактор буду безпосередньо працювати, щоб на виході ця книжка була вже відредагована. Це така реальна практична допомога, – додав Сергій Пантюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рівненщина вкотре збирає літтусовку на КУСТ

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ