Сьогодні у Рівному відкриється виставка витинанок Ірини Токарської

В рамках «Музейного марафону» у Рівному презентують творчість художниці та майстрині Ірини Токарської.

18 травня о 13:00 у Рівненському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки та презентація книги «Фіалкова хмаринка» Ірини Токарської.

Ірина Токарська народилася в селищі Олесько, Буського району на Львівщині. Займається малярством на склі, графікою, книжковою ілюстрацією, живописом, декоративним розписом, витинанкою. Виставкову діяльність розпочала у 1996 році. Учасник численних збірних виставок в Україні та за кордоном (Луцьк, Львів, Дніпропетровськ, Могилів-Подільський, Івано-Франківськ, Краків). Автор п’ятнадцяти персональних виставок, численних спільних.

Багатошарові витинанки Ірини Токарської – яскраве і впевнене утвердження життя. Це жива казка, у якій художниця дарує глядачеві повагу до Божих творінь, відшукує місце найменшому прояву вселенської любові у складних замісах нашарувань.

Стилізація та декоративність, переведення образу в символ-знак, чітка графічність і живописний елемент творять власний, упізнаваний художній почерк витинанок Токарської, які сприймаються як гравюри на дереві чи лінолеумі.

Улюбленими мотивами композицій художниці є дивовижні птахи, розкішні квіти та трави, столітні дерева, рослинні гущі, сріблясті риби в золотих коронах, що є символами світової гармонії, можливості розквіту раю на Землі, людської одухотвореності і щастя.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ