Славна історія – гідне майбутнє: Рівненський льонокомбінат відзначає ювілей

Рівно 55 років тому, 2 лютого 1963 року у Рівному запустили першу лінію майбутнього гіганта легкої промисловості – найбільшого у Європі льонокомбінату.

Цього дня в експлуатацію було введено корпус технічних тканин. І найпершою продукцією, яка сходила з потужностей Рівненського льонокомбінату, були брезент і мішковина. Люди, здебільшого молодь, як чоловіки, так і жінки, котрі монтували обладнання, у кирзових чоботях і тілогрійках по дванадцять годин працювали на тріскучому морозі. Коли майбутні ткалі розконсервовували обладнання від мазуту, то розігрівати станки доводилося біля багаття. Руки робітників примерзали до металу, однак люди самовіддано виконували поставлене завдання.

Після запуску Льонокомбінат запрацював у три зміни. І вже за неповні 5 місяців роботи 20 червня 1963 року підприємство випустило перший мільйон погонних метрів тканини. Загалом, за перший трудовий рік працівники Рівненського льонокомбінату випустили 4,5 мільйони метрів тканини і перевиконали встановлений державою для виробництва план. Згодом промислова потужність підприємства склала 23 мільйони погонних метрів тканини на рік.

Для устаткування надсучасного на ті часи підприємства використовувалося обладнання зі всієї країни. Льоночесальні були розроблені машинобудівниками із Орла, ткацькі станки надходили з Московської області й Таджикистану, електрообладнання доправили з Вірменії. Загалом у двох основних корпусах технічної та побутової тканини було встановлено 1800 одиниць технологічного обладнання, 800 ткацьких машин і 27 тисяч веретен.

Для виробництва лляних тканин сировину до Рівного привозили з усієї України, а бавовну та синтетичні матеріали постачали підприємства Саратова, Могильова і міст Середньої Азії. Для навчання майже 8-тисячного персоналу на комбінат прибули робітники провідних текстильних фабрик з Москви, Ленінграда, Костроми, Орші, В’язників, Смоленська. Висока механізація виробництва і передова на той час технологія допомогли колективу комбінату на кінець семирічки значно перевищити виробниче завдання випуску продукції і досягти найкращого в СРСР виробітку тканини з одиниці устаткування.

В результаті якісна продукція Рівненського льонокомбінату потрапляла на ринки тканин десятків країн світу. Однак зрештою підприємство розділило трагічну долю інших велетнів радянської промисловості – бурхливий розвиток у 70-х, стабільна праця у 80-х і розвал у 90-х роках ХХ століття…

У 1994 р. підприємство було приватизоване, однак виробництво на ньому так і не запрацювало, а згодом було розвалене остаточно. Обладнання, котре не вирізали і не продали, заіржавіло та вийшло з ладу, споруди почали руйнуватися. На місці колись потужного квітучого підприємства, котре збудувало цілий мікрорайон міста з усією інфраструктурою, котре давало роботу тисячам людей і продукцію – мільйонам, постала руїна, що поросла пліснявою і мохом.

І лише у 2008 році знищений гігант легкої промисловості отримав нового власника і нове життя. Занедбаний, напівзруйнований майновий комплекс підприємства придбав підприємець Олег Червонюк. Маючи знання і досвід у сфері легкої промисловості, а головне – бажання жити і працювати у рідній державі, піднімати її економіку, новий господар вдихнув життя у завмерлу сіру порожнечу.

Кілька років на підприємстві тривали будівельні роботи, відбудова цехів, монтаж і запуск першої, тоді ще газової, котельні для промислових потреб, закупівля найновітнішого обладнання, ретельний підбір і навчання кваліфікованих працівників. І вже 5 листопада 2011 року відроджений Льонокомбінат запустив першу модернізовану лінію з виробництва трикотажних тканин.

Нині підприємство дає роботу майже тисячі працівників. Наразі Рівненський льонокомбінат має повний цикл виробництва – від пряжі до готового одягу, котрий продає через власну всеукраїнську торговельну мережу. Із тканин рівненського виробництва сьогодні шиють одяг десятки українських швейних фабрик, як уже відомих брендів, так і зовсім молодих початківців.

Тут працюють трикотажний (в’язальний), фарбувальний, сушильно-ширильний, друкарський (по тканині), закрійний та швейний цехи, цех із виготовлення аксесуарів – комірців, шнурівок та фурнітурної резинки, цех перевірки якості. Уся продукція Рівненського льонокомбінату виготовляється виключно на найсучаснішому високопродуктивному обладнанні від найкращих світових виробників.

Має підприємство і потужний транспортний цех, укомплектований усією необхідною автомобільною технікою. Це і величезні сучасні вантажівки, що доправляють продукцію по всіх куточках України, і буси з нижчою вантажопідйомністю для менших партій одягу, навантажувачі для суто виробничих потреб, і трактори для комунальних робіт, і легкові авто-універсали, і навіть лісовоз, котрий доправляє сировину для твердопаливної котельні Льонокомбінату.

Працює на підприємстві і дизайнерський відділ, а також цілий штат технічних працівників, що забезпечують безперебійну роботу обладнання та офісу, кваліфікована команда юристів та митних брокерів, менеджерів-перекладачів, що опікуються зовнішньо-економічною діяльністю підприємства, займаються закупівлею обладнання та сировини по всьому світу. Має підприємство навіть власну пожежну команду із усім необхідним обладнанням.

Сьогодні потужність виробництва становить близько 15 тонн полотна за добу. Проте Рівненський льонокомбінат і надалі працює над розширенням власних виробничих потужностей, і у 2018 році має наміри збільшити виробництво тканини вдвічі. Наприкінці минулого року на підприємстві запустили нову лінійку продукції – пуховиків. А цьогоріч у планах запуск також власного джинсового виробництва, монтаж обладнання для якого завершують у свіжореконструйованому цеху.

Крім цього, постійно зростають потужності швейного цеху, зокрема планується автоматизувати пошиття футболок «поло». Разом із динамічним зростанням торговельної мережі «Льонокомбінат – Goldi» постійно зростає потреба у більшій кількості продукції. Тож підприємство стабільно пропонує роботу дедалі більшій кількості людей.

Нині фірмові магазини «Льонокомбінат – Goldi» працюють у найбільших торгових центрах таких міст як Харків, Одеса, Полтава, Черкаси, Вінниця, Херсон, Тернопіль, Івано-Франківськ, Житомир, Луцьк, а також Рівне та Хмельницький. У Києві відкрилися уже 6 магазинів підприємства, зокрема, один – у самому серці столиці, на Хрещатику, у Львові – два. Також стартувало створення торговельної мережі у Польщі. Після відкриття у Вроцлаві триває робота над запуском власного фірмового магазину у Варшаві.

Сьогодні Рівненський льонокомбінат твердо стоїть на ногах. Його молодий енергійний колектив працює натхненно і впевнено дивиться у майбутнє.

Водночас, не забувають на Льонокомбінаті і про тих, хто стояв біля витоків підприємства, його становлення у 60-х роках минулого століття. Громадська організація «Громадянський рух «Льонокомбінат» об’єднує у своїх лавах тисячі ветеранів підприємства, членів їхніх сімей, дбайливо оберігає пам’ять про славну трудову молодість цих людей і водночас активно підтримує усі починання відродженого підприємства. Учасники громадської організації активно долучаються до життя підприємства і систематично допомагають відстоювати права його трудового колективу.

Сьогодні Рівненський льонокомбінат – гордість не лише рідного міста, а всієї України.

У нього славна історія, що бере початок 55 років тому, і гідне майбутнє, котре твориться вже сьогодні.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ