Стало відомо, які артефакти знайшли у Гощі

Розкопки Городища ХІ-ХІІІ ст. підтвердили тисячолітню історію Гощі.

Археологічні розкопки Городища ХІ-ХІІІ ст. під керівництвом наукового співробітника Інституту археології національної академії наук України Олексія Войтюка дали результати.

Під час розкопок були знайдені артефакти періоду енеоліту, бронзової доби, доби раннього заліза, раннього Середньовіччя та Середньовіччя.

На дослідженій ділянці зафіксували чотири різночасові об’єкти. За припущеннями дослідників перший об’єкт – це господарська допоміжна споруда, котра використовувалася у період ХІ-Х ст. і перестала функціонувати коли її покинули власники. Висновки щодо другого об’єкта робилися на основі аналогічних знахідок із території України. Це житлова споруда котра використовувалася в енеоліті носіями Волино-люблінської культури (VI тис. до н.е).

Третій об’єкт зруйнований та ідентифікований лише завдяки залишкам печі. Основна його частина знищена вирівнюванням ділянки після Другої світової війни. Дослідники стверджують, що це залишки житла ІХ-Х ст. Для з’ясування функціонального призначення четвертого об’єкта потрібно проводити додаткові дослідження. За знайденими керамічними та дерев’яними виробами об’єкт датують городецько-здовбицькою культурою часів бронзи (ІІІ тис. до н.е).

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ