У питних водах Рівненщини виявили високі концентрації іонів заліза

Рівненська область відноситься до тих регіонів України, де природна концентрація заліза у воді підземних водоносних горизонтах часто перевищує існуючі норми – 0,2 мг/дм³.

Чим глибший водоносний горизонт, тим вищий вміст заліза. Незважаючи на високі концентрації заліза у питній воді Рівненщини токсичних рівнів (300 мг/дм³ ) у природних водах немає. Однак лабораторіями Центру виявили високі концентрації іонів заліза в артезіанських свердловинах, які використовуються для централізованого водопостачання населених пунктів Сарненського, Дубровицького, Рокитнівського, Костопільського, Володимирецького, Корецького, Гощанського та Здолбунівського районів. Поодинокі випадки у Дубенському та Березнівському районах.
А на деяких об’єктах водопостачання виявлено концентрації іонів заліза, які перевищували норму більше ніж у 50 разів (м.Сарни, м.Дубровиця, с.Федорівка та смт Клесів Сарненського району).

Залізо – це один із найпоширеніших елементів у природі. Попри позитивну роль в життєдіяльності людського організму, надмірні концентрації його можуть привести до розвитку патологічних змін. Добова потреба даного хімічного елементу для людини від 10 до 20 мг, в залежності від функціонального стану організму.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ