Стати деревом після смерті? Екопоховання рівнянам поки «не загрожує»

Не встигли краяни оговтатися від «поправок Лозового», коли свідоцтва про смерть треба діставати через суди, як законотворці підкинули нову порцію тем для обговорення. Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах та інших земельних ділянках.

Відповідно до законопроекту, в населених пунктах дозволяється відводити місця для біопоховання померлих не тільки на територіях кладовищ, а й у парках, лісопарках, парках культури та відпочинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Поправки Лозового»: для мертвих і живих

Біопоховання – це процес, при якому використовують спеціальні матеріали, які розкладаються за 5 років та не завдають шкоди екології. Тіло людини ховають в еко-капсулі, і потім воно служить добривом для дерева. Мовляв, так людина не просто помирає, а перероджується. У світі такі поховання стали трендовими. Схоже ноу-хау пропонують ввести і в Україні.

Відповідно до законопроекту, ховати у такий спосіб померлих можна не тільки на кладовищах та колумбаріях, а й у спеціально відведених місцях в парках, лісопарках, парках культури та відпочинку. На місці захоронення не буде надгробних плит чи пам’ятників – тільки табличка з іменем покійника і датами народження та смерті.

Відповідні зміни пропонують внести до закону «Про поховання та похоронну справу». Проте у законопроекті не прописана процедура, що робити із капсулою, якщо насінина з якихось причин не проросте.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що документ спрямовано на дерегуляцію підприємницької діяльності у сфері ритуальних послуг та створення конкурентного середовища; розвиток такого різновиду поховання, як кремація.

І поки українці тільки роздумують над таким методом поховання, італійські дизайнери навіть розробили дизайн спеціальних еко-капсул.

Начальник управління житлово-комунального господарства Рівненської міської ради Ярослав Сахнюк зізнається: землі під поховання рівнян вистачить на рік-два. Бідкається, що раніше ніхто не подумав виділити шмат поля під захоронення. Тож тепер, коли землі під поховання не вистачає, доводиться вимінювати або ж викупляти її в людей.

– Кожного року ми просимо паї в людей для того, щоб збільшувати ділянки захоронень. Торік, наприклад, ми зробили розширення кладовища «Нове». Там у нас є ще нові пропозиції. Ми їх зараз обговорюємо. Йдеться про близько 8 гектарів землі. Якщо люди зацікавлені отримати в місті соток 10 землі під забудову замість 2 гектарів у полі – робимо обмін. Є варіант викупу. Бо іншого виходу нема. Хтось раніше не подумав, що потрібно зразу земельну ділянку відвести, огородити, облагородити, щоб на потім було, – розповідає Ярослав Сахнюк.

Попри те, що землі бракує, начальник управління зауважує, що до екопоховань у Рівному ще далеко. Мовляв, такий варіант  захоронення тільки почали обговорювати і він навіть сам для себе ще не зовсім зрозумів, що воно таке.

– Ми, українці, до такого не звичні. Тому цей процес, думаю, ще довго буде обговорюватися. Поки маємо можливість розширювати кладовища, це питання – не на часі, – запевнив начальник.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ