У Рівненському ляльковому вшанують першого художника театру

Рівненський театр ляльок запрошує на заходи, присвячені Міжнародному дню лялькаря (21 березня) та Міжнародному дню театру (27 березня).

18 березня, у неділю, у фойє театру відбудеться виставка-персоналія «Віталій Мельничук – художник від Бога». Вона присвячена 85-річчу від дня народження першого художника театру, який народився 22 березня. Це спільний захід із Острозьким краєзнавчим музеєм.

Відкриття виставки об 11.45.

Татарська вежа VII ст. в Острозi 1973р.

Відвідувачі матимуть нагоду придбати представлені картини. Виручені від продажу гроші будуть передані на лікування онкохворих дітей. Саме ця хвороба забрала життя художника у 1999 році.
Цього ж дня відбудеться показ вистав, художником-постановником яких був Віталій Мельничук. Це постановки: «Теремок» (початок об 11.00) та «Стережися Лева» (початок о 13.00).

Довідково:

Віталій Феодосійович Мельничук народився у селі Михалківці Острозького району Рівненської області. Нелегкою була його життєва дорога до творчості. Охоплене Другою Світовою війною дитинство, юність, що припала на роки повоєнних змагань за незалежність України, зрілість, що витримувалася за колючими дротами ГУЛАГу. Адже у 1951 був заарештований за друк та розповсюдження віршів Уласа Самчука. І у період з 1952 до 1956 років за політичними статтями його було ув’язнено у таборі посиленого режиму в місті Інта.

Церква в Кiжах, папiр, акварель, 1974р.

Проте ці, повні драматизму обставини, не вплинули на характер Віталія Феодосійовича, на творче спрямування й манеру художника. Навпаки – стали незламним стрижнем його особистості.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ