У Рівному відбудеться вечір-реквієм, присвячений Бою під Гурбами

В межах вечора-реквієма «Бій під Гурбами – кривава згадка минулого» у Рівненській обласній бібліотеці відбудеться презентація 3-томного роману Петра Воробея «Заграва».

24 квітня о 13:00 у Рівненській обласній бібліотеці («Світлиця» 4-й поверх) в літературній студії «Погорина»  відбудеться вечір-реквієм  «Бій під Гурбами – кривава згадка минулого», присвячений історичним визвольним  подіям на Рівненщині в роки Другої Світової війни.

Бій під Гурба́ми — бій між військами НКВС СРСР і силами УПА, що відбувся з 21 по 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району й охопив частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини і Кременецького та Шумського районів Тернопільщини. Закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Кількість загиблих військових і цивільних осіб точно не встановлена. Бій відбувся під час переходу частин УПА через німецько-радянські фронти. Розбиті німецькі війська вже не загрожували частинам УПА, тому найбільшу небезпеку для українських повстанців становили відділи НКВС.

В заході візьмуть участь:

  • Протоієрей Віталій  Лотоцький – ректор Рівненської Духовної Семінарії, кандидат богослів’я ;
  • Олег Тищенко – директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею, історик;
  • Ігор Марчук – завідувач відділу «Інститут дослідів Волині» Рівненського обласного краєзнавчого музею;
  • Андрій Жив’юк – завідувач кафедри історії Міжнародний економіко-гуманітарного університету ім. акад.  Степана Дем’янчука;
  • Петро Воробей – письменник, автор роману «Заграва»
  • Громадськість міста, викладачі та студенти вишів м. Рівне

Організатор заходу: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ