У Рівному «обживатимуться» студенти з Коморських островів

Сьогодні в Управлінні Державної міграційної служби у Рівненській області вперше видали посвідки на тимчасове проживання для чотирьох студентів з Коморських островів. Гості з екзотичної країни приїхали в Рівне близько місяця тому і наразі лише адаптуються до нових умов. Іноземні студенти поступили на навчання в НУВГП. В цьому ВУЗі планують вивчити українську мову та здобути вищу освіту.

На навчання до Рівного приїхало троє дівчат та один хлопець віком від 20 до 30 років. Іноземні студенти лише опановують українську мову, тому поки що спілкуються англійською або французькою – офіційними мовами своєї рідної країни. Рівне та Союз Коморських островів розділяють більше 7 тисяч кілометрів. Ця острівна держава знаходиться в Індійському океані, між Мадагаскаром та східним узбережжям Африки.

– В Україні мешкає мій двоюрідний брат, тому вирішила приїхати саме сюди на навчання. Для мене дуже важливо вивчати інші мови. На жаль, я ще не знаю українську мову. Але це дуже хороший досвід для мене. Поки що ми нікуди не виходили гуляти, тому що було холодно. Але найближчим часом плануємо познайомитись ближче з вашим містом, – розповідає Салоа Ммада.

Студенти з Коморських островів приїхали в Рівне на початку березня. Їх поселили в гуртожитках НУВГП. Коморці швидко знайшли спільну мову як з українськими, так і з іноземними студентами. Острів’яни поки що навчаються на підготовчих курсах, опановують українську мову. Через рік студенти оберуть для себе спеціальність та продовжать навчання в університеті.

В НУВГП є відділ, яким займається оформленням документів для іноземних студентів. Наразі у «Воднику» навчається близько 150 студентів з різних країн та континентів, зокрема Африки, Азії та Центральної Америки. Майже половина іноземних студентів навчається на стаціонарі.

– Крім того, що іноземні студенти вивчають мову на парах, вони ходять по місту, розглядають вивіски, спілкуються з іншими студентами. Протягом року вони мають вивчити українську мову, а далі поступати за тією спеціальністю, яку оберуть. У нас ведеться профорієнтаційна робота. Наші випускники рекомендують НУВГП своїм землякам, друзям. Українські і іноземні студенти добре спілкуються між собою, між ними не виникає конфліктів, – розповідає представник НУВГП по роботі з іноземними студентами Олена Поліщук.

У виші зазначають, що найпопулярнішими спеціальностями серед іноземців є «Економіка підприємництва», «Архітектура», «Будівництво», «Інформатика» та «Гідроенергетика». Однак кожен обирає, зазвичай, керуючись затребуваністю професії в своїй рідній країні. Студенти, які приїжджають в Україну на навчання, обов’язково мають отримати посвідку на тимчасове проживання.

– Ця посвідка надає їм право на період навчання проживати на території України, бути зареєстрованими. В залежності скільки часу триває навчання, на такий період видається посвідка. Останнім часом спостерігається тенденція, що в Рівненську область на навчання приїжджають студенти з екзотичних країн. Таких як Еквадор, Марокко, Гана, Нігерія. Сьогодні вперше реєструємо гостей з Коморських островів, – розповіла головний спеціаліст відділу у справах іноземців та осіб без громадянства УДМС України в Рівненській області Анна Катран.

Під час отримання необхідних документів, коморські студенти заповзято знімали урочистий процес на відео, налаштовуючись на сповнене позитивних моментів життя та навчання в новій для себе країні.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ