Льюїс Керролл був би у шоці: у Рівному покажуть «Алісу» для дорослих

27 квітня рівнян чекає нове незабутнє шоу, створене в рамках гранд-проекту «Танцювальний БУМ-2018». Цього року «Танцювальний БУМ», присвячений Міжнародному дню танцю, проходитиме у нашому місті вже вп’яте. Організатори обіцяють не на жарт здивувати глядача, запропонувавши на цей раз шоу-виставу для дорослих за участі відомих рівнян.  

120 талантів на одній сцені

Після тріумфальних аншлагів поетично-хореографічної вистави «Лялькар» під час «Танцювального БУМу-2017», рівненські хореографи вирішили піти ще далі. Цьогоріч вони створили сучасну авторську хореографічно-поетичну фантазію за мотивами відомого твору Льюіса Керрола  «Аліса» з використанням відео-арту та за участі відомих рівнян. Відтак усі, хто завітає на шоу-виставу, поринуть у невагомий світ сновидінь і фантазій, а також зможуть побачити відомих рівнян в унікальних образах.

Як розповідає керівник проекту та хореограф-постановник, Заслужений працівник культури України Олена Присяжненко, це дуже масштабний проект, в який вклали свою душу, талант і час багато людей. Крім цього, у виставі буде представлено дуже багато прем’єрних номерів «Мистецького об’єднання Едельвейс», які спеціально готувалися до цієї вистави.

– Цього року це буде близько 120 людей, а можливо і трохи більше, – розповідає Олена Присяжненко. – Але головне, чим цей проект відрізняється від інших, це, напевно тим, що всі ми сьогодні – це трохи інші люди, тому що всі ми відкрили в собі щось нове, якісь нові таланти, про які раніше не здогадувалися. «Аліса» – це багато творчості, багато натхнення і багато талановитих людей на одній сцені.

З дорослими емоціями та викликами

Організатори розповідають, що всі учасники – дуже сміливі люди, які вийшли із зони комфорту, погодилися на те, що вони будуть пробувати і робити щось абсолютно нове і незвичне для себе. І це непростий шлях від нуля і до глядачів.

Начальник міського управління культури Тарас Максименко, який у виставі грає Шаленого Капелюшника, розповідає, що це буде не просто шоу-вистава, це буде вистава для дорослих – з дорослими емоціями, дорослими викликами.

– Рівнянам треба готувати не тільки долоні на цю виставу, а ще й серця і голови, оскільки те, що ви побачите, це буде і динамічно, і смішно, і серйозно, і еротично, і сексуально, і про любов… Якщо говорити про те, що буде відбуватися на сцені, то ви побачите Чеширського Кота (бізнес-аналітик, громадський діяч Олександр Ковальчук), який вас напевно «зачепить», тому що він настільки вжився в роль, що напевно до цього часу не може з неї вийти.  Ви побачите керівників симфонічного оркестру «Бревіс» у зовсім новій іпостасі. Круть-Верть і Додо будуть дуже цікаві, кумедні, прикольні, і водночас їхні діалоги відзначаються високою серйозністю. Ви побачите нашого Зайчика і Кролика – один є провідником Аліси по життю, а другий є таким собі філософом, що веселитиме і розважатиме Алісу. Можна говорити про кожного у цій виставі, але все це велика сім’я в 120 чоловік і вершки хореографічної майстерності, – розповідає Тарас Максименко. – Фактично якби Льюїс Керрол міг реінкарнуватися і прийти до нас на виставу, я думаю, він був би сам у шоці. Настільки це витримана думка, глибина у поезії та хореографії.

Чиновник додає, що над виставою працювали з лютого, а вже за два тижні до прем’єри у продажу немає квитків. Втім, радить не засмучуватися – кожен бажаючий зможе побачити відеотрансляцію цієї грандіозної шоу-вистави.

Рівень Парижа та Венеції

Депутат міської ради, директор ТРК «Ритм» Олександр Курсик, який грає Березневого Зайця, переконаний, що «Аліса» – це черговий шедевр від Мистецького об’єднання «Едельвейс», яке щоразу надихає рівнян і змушує удосконалюватись, ставати кращими і сильнішими.

–  Вже другий рік захоплююся глибиною сценаріїв нашої Валерії! Не уявляю, що робиться у її маленькій «макітрочці», що народжуються такі шедеври у Рівному. Я вам чесно скажу: те, що ви побачите, – це не рівень Рівного, це не рівень Львова і навіть не рівень Києва. За моїми відчуттями це рівень Парижа, Санкт-Петербургу і Венеції. Інтуїтивно відчуваю, що саме там люди такого складу розуму, душі та енергетики. Тому все буде не просто цікаво, все буде з трьома крапками, тому що кожен піде додому із суперечливими думками і в кожного буде свій розвиток подій далі. Було б добре, якби мешканці Львову теж побачили «Алісу», так само як «Лялькар» зайшов у Львів, то 100% ми маємо стимулювати керівництво, засновників цього чудового колективу, щоб вони везли та демонстрували культуру міста Рівного в інші міста та запалювали серця і запалювали очі.

Приємний вихід із зони комфорту

Актори, які беруть участь у виставі, зізнаються, що їм було не легко. Зокрема, директор симфонічного рок-оркестру «Бревіс» Юрій Юхніч каже, що пропозиція взяти участь у цій танцювальній виставі захопила його зненацька і, незважаючи на мінімальний танцювальний досвід, спочатку було важко.

– Не знав, що це має бути, як воно має бути, але коли почалися репетиції, розуміння прийшло. Це масштабне грандіозне дійство, всім має сподобатися.

– Сподіваюся, що ми не підведемо і організаторів і глядачів, – директорці ресторану «Баржа» Ірині Плісецькій дісталася роль дружини Шаленого Капелюшника. Рестораторка зізнається, що для неї це передовсім виклик і вихід із зони комфорту, оскільки вона дуже боїться всіляких інтерв’ю. Разом із тим Ірина вдячна за запрошення взяти участь у цьому шоу, адже насправді це величезна кількість емоцій і досвід роботи із дуже творчими, талановитими людьми.

– Таке тонке відчуття команди і ліктя – це дуже тяжко вдається, але якщо збираються однодумці, то виходять ось такі ненормальні проекти, і якщо є такі колективи в місті і поряд тебе, то і самому хочеться розвиватися і ставити собі якісь мрії, завдання і проекти, – говорить  диригент симфонічного рок-оркестру «Бревіс» Геннадій Фіськов».

Надія Фоміна, керівник відділу продакшн на ТРК «Рівне 1» впевнена, що її колеги з інших регіонів дещо із заздрістю поглядають на Рівне, адже тут у звичайних мешканців міста є можливість безпосередньо взяти участь у такій масштабній, грандіозній та яскравій події.

– Для мене це перш за все велика відповідальність  – і перед тренерами, і перед глядачами, тому що я розумію, що «Едельвейс» не бояться залучати до участі аматорів, і дати їм шанс долучитися до прекрасного з іншого боку сцени. І це неймовірне відчуття я пронесла крізь усі репетиції, – говорить Надія. – І тому сьогодні кожен зможе побачити, що все це реально, можливо, хтось колись мріяв про щось подібне і хотів би спробувати себе в чомусь такому, але відмовляв собі, сумнівався у реальності досягнення результатів. Але подивившись все це, вони можуть зрозуміти, що все реально, варто лише докласти зусиль.

Знайти відповідь, стати кращим

Основна частина шоу – це хореографія, і хореографи «Мистецького об’єднання «Едельвейс» (Олена Гопанчук, Інна Лагнюк, Наталя Афоніна, Ірина Яблонська, Олена Зущенко, Тарас Лагнюк) також будуть головними героями вистави і демонструватимуть на сцені своє мистецтво танцю.

Автор сценарію та режисер вистави Валерія Супонькіна-Лагнюк додає, що для когось це може бути просто розвага, дивовижне шоу, але хтось в цій постановці, можливо, відкриє щось нове, щось своє, те, про що він думав чи мріяв.

– «Алісу» кожен розкриє по-своєму. Мистецтво хореографії, мистецтво слова, акторська майстерність дозволяють ставити багато питань і, можливо, натякати на якісь відповіді. Напевно, це буде вистава про те, чи варто шукати вихід із лабіринту, якщо лабіринт – це ти сам. Можливо, якась така філософія. Я хочу, щоб кожен глядач у цій виставі знайшов щось близьке йому, на чомусь своєму закцентував увагу. І захотів стати кращим. Як учасники, які дійсно змінилися, пройшовши не простий шлях від аркушів зі сценарієм та перших па в танцювальних залах, відривали нових себе через виставу, так, сподіваємося, і кожен глядач відкриє для себе нові істини, а можливо й отримає відповіді на давно хвилюючі його питання. І сподіваємося, що наша казка втілиться в життя.

Всіх секретів вистави режисер не розкриває, лише зазначивши, що всі персонажі твору присутні і у виставі. До того ж навіть є один персонаж, якого немає у книжці.

Також організатори запевняють, що, не зважаючи на помітку у назві – «для дорослих», дітям можна і треба приходити на виставу. Адже те, що буде відбуватися на сцені, це в першу чергу казка, шоу, дійство. І діти побачать те, що вони побачать, а всі підтексти, дорослі думки залишаться для дорослих.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ