У Рівному покажуть драму «Земля»

27 березня у Рівненському облмуздрамтеатрі до Міжнародного дня театру  прем’єра драми "Земля" за однойменним твором Ольги Кобилянської. 

Земля завжди в ціні.  Вона годувальниця, що потребує виснажливої праці, і водночас споконвіку зміст життя наших предків. Та ціна, яку сплатить за шмат наділу Сава, буде надто високою. Щоб заволодіти землею, він пожертвує життям брата і візьме гріх на душу…

За сюжетом повісті «Земля», головними дійовими особами твору є заможний селянин Івоніка, його дружина Марія та їх сини — Михайло й Сава. Івоніка й Марія замолоду були бідними. Щоб здобути землю й худобу, вони працювали над силу, зберігали кожну копійку, недоїдали. Тепер вони заможні, але жодної розкоші собі не дозволяють, тремтять над нажитим добром, особливо над землею, яку вони просто обожнюють.

Їх особливо турбує те, що нікому буде обробляти землю, коли Михайла заберуть у військо. Івоніка без вагання вирішує дати пару биків тому, хто допоможе Михайлові залишитися вдома.

Михайлові припала до душі наймичка Анна і Анні теж дуже подобається. Події розгортаються далі з відходом Михайла у військо. Під впливом міста у Михайла виникає протест проти керівництва. Крім того, він побачив, що можна прожити й без землі, маючи працьовиті руки. Під час відпустки він про це сказав Анні, але поки що вони змушені нікому не відкривати своєї таємниці.

Одної ночі Сава з Михайлом пішли в ліс за деревом, щоб полагодити пліт. На другий день Михайла знайшли в лісі вбитим. Драма, що розігралася в лісі, у творі не показана. Головну увагу письменниця приділила зображенню реакції, яку викликала страшна подія в головних персонажів твору та в селян. Івоніка майже відразу запідозрює Саву в убивстві, але не виявляє цього, бо боїться втратити останнього сина. Цим і пояснюється, що під час огляду комісією трупа він блискавично сховав кулю, яка випала з плечей Михайла.

Під час похорону чути розмови, з яких видно, що селяни знають вбивцю, але не виявляють цього, бо жаліють батьків. На кладовищі чути плачі, зойки. Івоніка звертаючись до Михайла, в розпачі говорить: «Не для тебе, синку, була вона, а ти для неї! Ти ходив по ній, плекав її, а як виріс і став годний, вона отворила пащу й забрала тебе! Дурень ти був на ній, дурень…»

Івоніка почав втрачати віру в те, що він є господарем землі. Він відчув її владу над собою, відчув себе її рабом.

Режисер-постановник – Олександр Олексюк

Сценографія, костюми – Алла Локтіонова

Балетмейстер – Олександр  Віюк

Звукорежисер – Боган Сівак, Андрій Вавринчук

Художник з освітлення – Дмитро Усик, Валерій Манчук

Помічник режисера – Олександр Лоєвський, Галина Шарко

 

Дійові особи та виконавці:

Івоніка Федорчук, заможний ґазда – заслужений артист України Віктор Янчук

Марія, його дружина – заслужена артистка України Галина Цьомик

Михайло, їх старший син – Олег Ягелюк

Сава, їх молодший син – заслужений артист України Станіслав Лозовський

Анна, панська наймичка – Оксана Муріна

Рахіра, напівциганка, племінниця Івоніки – Вікторія Клєщенко-Пилипчук

Перша жінка – Валентина Антонішина

Друга жінка – Емілія Морозюк

Сивий чоловік – України Петро Ліснічук

Григорій, батько Рахіри – Олег Пшин

Маланка – Ольга Кисіль

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ