У Рівному покажуть виставу про останні години життя Сталіна

У рамках 15-го фестивалю французької культури в Україні «Французька весна», у Рівному покажуть виставу «Сьогодні вечері не буде». Це спільна робота французького режисера Жюля Одрі та київського театру «Золоті ворота», де в оригінальний спосіб розповідається про останні години життя Йосифа Сталіна.  

Як розповів під час прес-конференції у Рівному виконавчий директор Французького інституту в Україні Матьє Арден, важливою місією фестивалю є організувати культурну співпрацю між митцями Франції і України. І ця вистава – якраз той приклад успішної кооперації між митцями наших країн, коли  в результаті з’являється робота дуже високої якості.

– Ще у червні 2017 року театр Леся Курбаса попросив нас запросити до співпраці молодого талановитого режисера Жюля Одрі, для того щоб він провів низку творчих майстер-класів. І ця ідея була настільки вдалою і успішною, що трохи згодом київський театр «Золоті ворота» також  попросив про співпрацю з Жюлем Одрі. І вже в серпні 2017 року Жюль Одрі повернувся в Україну, і в театрі «Золоті ворота» почалася спільна робота французького режисера і українських акторів над новою виставою. Для постановки було обрано п’єсу Антоніо Аламо «Хворі», і ось уже з осені минулого року вистава йде в цьому театрі, – розповідає Матьє Арден.

Вистава є достатньо актуальною, адже тут йдеться про останні години життя Йосифа Сталіна, додає мсьє Арден:

– П’єса Аламо торкається ключових моментів історії Радянського Союзу, це історія всіх тих людей, які жили в ту епоху. Багато літературних творів описують цей момент смерті Сталіна, як люди пережили це, що вони відчували, що відбувалося в душах і взагалі в житті цих людей. Це наше з вами минуле, яке так чи інакше вплинуло на майбутнє, на долю всього Радянського Союзу. І це достатньо важливо в розрізі того, що відбувається зараз.

Матьє Арден додає, що актуальність вистави підсилюється тим, що не так давно вийшов англійський фільм за цією п’єсою, який зараз заборонений до показу в Росії.

До слова, для показу у рамках фестивалю п’єса була вибрана режисером і театром «Золоті ворота» –  ані Альянс Франсез, ані Французький інститут не замовляли, ні наполягали на цьому виборі. Як і всі заходи «Французької весни в Україні», ця вистава обиралась за основними принципами фестивалю – демократичність, побажання глядачів і свобода вибору.

На сайті театру «Золоті ворота» виставу від французького режисера охарактеризовано як коктейль із комедії і трилера:

«Як влучно підмітив один видатний філософ історія повторюється двічі – перший раз у вигляді трагедії, другий раз – у вигляді фарсу. Наш випадок, безумовно, другий.

Французький режисер Жюль Одрі пропонує свою версію подій однієї знаменитої ночі на дачі одіозного диктатора. Але не чекайте історичних реконструкцій. Тут все по-іншому. Топ-менеджери нині не існуючої країни жартують, п’ють вино і розважаються, як підлітки … Поки не стає моторошно. Адже в цій грі, чим далі – тим небезпечніше …

На цей раз ми запропонуємо глядачам опинитися в трансформованому просторі сцени і відчути себе VIP-гостями на цій дивній вечірці, де вхід тільки за особистим запрошенням господаря.

Якщо ви скучили по вишуканим театральним коктейлів з комедії і трилера – ми чекаємо вас!

Виставу створено переможцем міжнародного конкурсу-лабораторії «Small Theatre Productions» (організованого в партнерстві з Національним академічним театром оперети і продюсерським центром «Open Doors»). За підтримки Французького Інституту в Україні та Департаменту культури міста Києва.

Автор: Антоніо Аламо (Іспанія)

Режисер: Жюль Одрі (Франція)

Актори: Віталій Ажнов, Анна Глухенька, Остап Дзядек, Володимир Ковбель, Дмитро Олійник, Андрій Поліщук, Іван Шаран».

У Рівному виставу покажуть 20 квітня о 19:00 у Рівненському академічному музично-драматичному театрі.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ