У Рівному презентують спогади уродженців Холмщини про депортацію

20 березня о 15 год. у «Світлиці» Рівненської обласної бібліотеки відбудеться презентація двох книг - збірника «У жорнах історії» та Енциклопедичного словника Холмщини.

Презентований збірник «У жорнах історії»  базується на спогадах і свідченнях очевидців – уродженців Холмщини про депортацію українців у 1944 –  1946 роках у східні та південні області Радянської України. Переднє слово – Степана Романюка,  голови Київського ветеранського товариства «Холмщини» ім. М. Грушевського. До збірника увійшли також матеріали  про діяльність цього товариства.  Додається компакт-диск, фільм про долі депортованих українців.

Енциклопедичний словник Холмщини (Укладачі А. І. Салюк, А. Л. Арцишевська) –це видання, де викладено найважливіші суспільно-політичні події на Холмщині від 9 до сер. 20 ст., висвітлено життя корінного українського населення цієї найзахіднішої української землі, викладено життєписи історичних постатей та відомих уродженців Холмщини.

Ці книги для істориків, науковців і всіх, хто цікавиться історією рідної землі.

У заході братимуть участь:

–          Андрій Анатолійович Жив’юк – кандидат історичних наук, доцент історії  України МЕГУ ім. С. Демянчука.

–          Олександр Володимирович Крупка – кандидат історичних наук, ст. викладач кафедри українознавства НУВГ і природокористування.

–          Петро Іванович Куделя – голова суспільно-культурного товариства «Забужжя», директор колегіуму НВК м. Рівне.

–          Олександр Михайлович Боровик – голова товариства «Холмщина».

–          Григорій Михайлович Косюр – уродженець Холмщини, пенсіонер.

Організатор заходу: Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ